Przejdź do treści

Intensywny długi weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR

Informacje, 23 czerwca 2022 08:19

Podczas długiego weekendu 16-19.06 Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyruszali do 21 wypadków, w których udzielali pomocy 22 osobom poszkodowanym.

Interweniowali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku (6), SR Żar (6), SR Wisła (3), Markowe Szczawiny (3), Klimczok (2) i SR Przysłop pod Baranią Górą (1). Do piątkowego zdarzenia z udziałem rowerzysty z urazem miednicy i obojczyka zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Najbardziej pracowita okazała się sobota, w Beskidach doszło do 9 wypadków:

  • Pierwsze zawiadomienie dotarło do CSR już przed 8:00 – transportu do Szczyrku wymagał mężczyzna, który zapomniał wziąć ze sobą leków, a na szczycie Skrzycznego zmęczenie wywołało objawy chorobowe.
  • Na górze Żar ratownicy jeszcze przed południem udzielili pomocy rowerzyście z urazem obojczyka, a następnie interweniowali jeszcze dwa razy przy wypadkach rowerowych.
  • Ratownicy stacjonujący na Klimczoku udzielili pomocy rowerzyście z kontuzją barku na trasie Bystry Enduro Trails.
  • Słoneczny dzień i wysoka temperatura powietrza dała się mocno we znaki. Ratownicy ewakuowali turystów ze szlaku na Magurkę Wilkowicką oraz ze schroniska na Szyndzielni. Obie osoby były odwodnione i wycieńczone wycieczką w wymagających warunkach pogodowych.
  • Po południu ratownicy ze stacji ratunkowej w Wiśle zostali zadysponowani do kobiety z urazem kończyny dolnej na szczycie Czantorii. Po unieruchomieniu kończyny turystka została przetransportowana na parking przy dolnej stacji kolei.

Ratownicy dziękują Zespołom Ratownictwa Medycznego i Załodze LPR #Ratownik4 za współpracę podczas tych 4 pracowitych dni!

Źródło: GOPR Beskidy

Podziel się
Skip to content