Przejdź do treści

Indianie Meksyku – klub Podróżnika PTTK Chałupa zaprasza na kolejne spotkanie

Informacje, 23 maja 2023 09:50

We wtorkowy wieczór 23 maja o godz. 19.00 członkowie Koła PTTK "Chałupa" zapraszają na kolejne w tym roku spotkanie z Klubu Podróżnika, które odbędzie się w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie.

INDIANIE MEKSYKU – Spotkanie z Jerzym Antonim Mrożkiem

Jerzy Antoni Mrożek – iberysta i filozof, założyciel Biura Podróży Destino Mexico, od 1997 roku mieszka na stałe w Meksyku. Opowie o Majach i Indianach Huiczoli zamieszkujących trudno dostępne tereny w północnym Meksyku. Indianie Wixarica, znani jako Huiczolowie, uprawiają ziemię, polują na jelenie, tworzą piękne wyroby artystyczne. J. A. Mrożek przyjaźni się z grupą Indian, spędza kilka tygodni w roku w ich społecznościach i podróżuje z nimi co roku na pielgrzymki po górach i po pustyni. Ich wiara, oparta na starożytnych mitach, stanowi klucz przetrwania w dzisiejszym świecie.

Będzie również o fascynacji indiańskim światem w meksykańskiej sztuce XX w. na podstawie, przetłumaczonej przez J. A. Mrożka, książki „Dziennik. Autoportret intymny” Fridy Kahlo. Niedawno wydaną w Polsce książkę będzie można nabyć podczas spotkania.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Źródło: Koło PTTK „Chałupa”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content