Przejdź do treści

Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej

Informacje, 18 września 2023 08:20

UtkanaZeSpecjalności

Już w najbliższy weekend Andrychów stanie się stolicą małopolskiego harcerstwa! To wszystko za sprawą Inauguracji Roku Harcerskiego 2023/24 ZHP Chorągwi Krakowskiej, w której weźmie udział prawie 1800 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z całego województwa

Celem tegorocznego zlotu jest także popularyzacja specjalności harcerskich jako elementu programu gromad i drużyn. I to właśnie dlatego Inauguracja Roku Harcerskiego 2023/24 ZHP Chorągwi Krakowskiej będzie #UtkanaZeSpecjalności! Więcej informacji oraz szczegóły Inauguracji znajdują się w Regulaminie.

A co przygotowują harcerze?

PIĄTEK 22 września

Hasło Inauguracji bezpośrednio nawiązuje do hasła miasta Andrychowa — Utkane z atrakcji. Miasto od wieków tkactwem stoi, a atrakcji jest tak gęsto, jak nici w perkalu. Dlatego pierwszego dnia wydarzenia na uczestników czeka „Regionalny wieczór”, podczas którego przeniesiemy się w czasie i poznamy historię naszego miasta, podejmując się praktycznych, regionalnych zadań, które kiedyś były codziennością mieszkańców andrychowskiej ziemi. Również w piątek wieczorem najstarsza grupa wiekowa, czyli wędrownicy, wyruszą z Andrychowa na górską wędrówkę po Beskidzie Małym, która zakończy się w sobotę po południu. Noc spędzą pod swoimi namiotami w wyznaczonym miejscu, a obiad będą gotować z zakupionych przez organizatorów produktów, na ogniu. Prawie 21-kilometrowa wędrówka pozwoli odkryć uroki Beskidu Małego po zmroku i w dzień, zachwycić się wschodem słońca z jednego ze szczytów, a także sprawdzić się w wędrowniczych zadaniach specjalnościowych, rozlokowanych na trasie.

SOBOTA 23 września

Uczestnicy pionu zuchowego, harcerskiego i starszoharcerskiego będą mieli okazję wziąć udział w specjalnościowych grach terenowych, zlokalizowanych na terenie Gminy Andrychów i Gminy Wieprz i sprawdzić się w wyzwaniach, z którymi prawdopodobnie nie mieli wcześniej do czynienia. Kto wie, może nowopoznane specjalności staną się ich nowym hobby i polem do rozwoju?

Sobotni dzień specjalnościowych przygód zakończy się na koncercie, przy szantowych dźwiękach zespołu „Mechanicy Shanty”.

NIEDZIELA 24 września

Zwieńczeniem dwóch dni aktywności będzie uroczysta, polowa Msza Święta w Kościele pw. św. Macieja w Andrychowie oraz apel z udziałem zaproszonych gości.Osoby innego wyznania niż katolickie, które nie będą uczestniczyć we Mszy Świętej, będą mogły wziąć udział w zajęciach o duchowości. Blok ten zostanie przygotowany we współpracy z Zespołem Wsparcia Duchowego i Religijnego ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Wszelkie informacje znajdziecie na inauguracja.krakowska.zhp.pl

Źródło: Hufiec ZHP Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content