Przejdź do treści
Reklama
Reklama

I posprzątane!

Kultura, 21 października 2019 12:06

W miniony weekend 18 października w Andrychowie odbyła się akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci pozostawionych na górskich szlakach i nie tylko.

Podziel się

– Dziecięcy zapał do akcji był ogromny! Wyruszyli na beskidzkie szlaki, ścieżki i bezdroża, aby posprzątać śmieci i dać przykład innym! Jesteście Wielcy! – czytamy na profilu FB koła PTTK "Chałupa".

Jak przekazała nam Wiceprezes PTTK "Chałupa" Grażyna Kidoń, w akcji wzieło udział 980 osób z nastepujących szkół: ZSS w Brzezince, ZSS w Rzykach, ZSS w Zagórniku, SP nr 2, SP nr 3, dwie klasy z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, pierwsze klasy policyjne z Wadowic oraz osoby prywatne. Na zakończenie akcji, na terenie parkingu przy Basenie Kąpielowym, organizatorzy przygotowali „Biesiadę Beskidzką” oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. W czasie Biesiady o oprawę muzyczną zadbał Dj „Sławek”.

Główny Organizatorem akcji było PTTK “Chałupa” przy ASM w Andrychowie.

Współorganizatorzy:
– Urząd Miejski w Andrychowie,
– Przewodnictwo Górskie “Rysianka”,
– Oddział PTTK “Ziemia Wadowicka”.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak oraz Prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Bogumiła Zacny-Sporysz.

Również w ubiegły weekend 21 października RZGW w Krakowie we współpracy z gminami Mucharz, Stryszów, Zembrzyce zorganizowało akcję sprzątana terenów wokół Jeziora Mucharskiego. Ponad 200 wolontariuszy zebrało 500 worków śmieci, uprzątając prawie 7 km linii brzegowej.

Wszystkim uczestnikom bijemy gromkie BRAWO!

p   Fot. PTTK "Chałupa", LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content