Przejdź do treści

Hustlerzy zdecydowanie lepsi od Grim Reapers

Sport, 07 stycznia 2023 20:17

W dzisiejsze (7 grudnia) popołudnie andrychowscy Hustlerzy w ostatnim meczu fazy zasadniczej II ligi Bielskiej Ligi Koszykówki gładko pokonali Grim Reapers. Wynik w żaden sposób nie oddaje ogromnej przewagi jaką ekipa spod Pańskiej Góry posiadała w tym meczu. 

Przed pierwszym gwizdkiem Hustlerzy wiedzieli, że bez względu na rezultat meczu z Grim Reapers nie tylko awansują do play-off, ale też, iż przystąpią do niego z drugiej lub trzeciej lokaty. Zatem dla andrychowian popołudniowy mecz był w pewien sposób sparingiem i przetarciem przed decydującą częścią sezonu.

Grający na dużym luzie Hustlerzy pozwolili co prawda rywalom zdobyć pierwsze punkty, ale był to jedyny moment, w którym Grim Reapers byli na prowadzeniu. Już po pierwszej kwarcie andrychowianie prowadzili różnicą 12 punktów. Potem kibice mogli nabrać podejrzeń, że ktoś obstawił, iż andrychowianie zwyciężą różnicą 13 punktów! Co bowiem ci jeszcze bardziej powiększyli przewagę, to po chwili wracała ona właśnie do magicznych 13 punktów.

Na początku trzeciej odsłony Grim Reapers zerwali się do ataku, ale dwie udane akcje z ich strony i zmniejszenie straty do 8 punktów spotkało się ze zdecydowaną reakcją andrychowian. Uszczelnili obronę i choć wciąż rotowali składem to z minuty na minutę powiększali przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wynosiła już 24 punkty!

Wysokie prowadzenie ponownie uśpiło Hustlerów. Zaczęli seryjnie pudłować. I tylko ten fakt sprawił, że w ostatnich 10 minutach rywale odrobili część strat, ale ani przez chwilę nie mogli myśleć o powrocie do gry. W szczególności dbał o to Bartosz Sierp, który nieustannie kontrolował wynik, ale także kierował tempem gry Hustlerów. Co prawda tym razem rzucił skromne jak na niego 12 punktów, ale dołożył do nich aż 13 asyst i 12 zbiórek, kompletując triple-double. Na słowa uznania zasłużył także Janusz Cholewa, który 12 z 14 zdobytych punktów zdobył rzutami za trzy punkty, wykazując się skutecznością na poziomie 66,7 proc.!  Najwięcej punktów zanotował dziś dla andrychowian Patryk Maryon, ale nie był po meczu zachwycony. O ile bowiem z półdystansu był bardzo skuteczny (4 na 5), to tym razem zupełnie nie wychodziły mu rzuty z dystansu (zza linii 6,75 m trafił tylko 3 razy na 13 prób).

Hustlerzy Andrychów – Grim Reapers 76:64 (26:14, 18:18, 25:13, 9:17)

Hustlerzy: Cholewa (14 pkt., 2 zb.), Jarosz (6 pkt., 5 zb.), Ł. Majewski (4 pkt., 7 zb., 2 as., 3 prz.), W. Majewski (1 zb.),  Maryon (17 pkt., 4 zb., 3 as., 2 prz., 1 bl.), Obrzud (5 zb.), Rokowski (12 pkt., 2 zb., 1 as., 1 prz.), Sajdak (4 pkt., 3 zb., 3 as., 2 prz.), Sierp (12 pkt., 13 as., 12 zb., 3 prz.), Szumowski (7 pkt. 4 zb., 2 as., 1 prz.)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content