Hustlerzy zaczęli sezon od wygranej

Sport, 19 września 2022 17:12

Od wysokiej wygranej z Pretorianami rozpoczęli występy na drugim szczeblu Bielskiej Ligi Koszykówki andrychowscy Hustlerzy. Początek spotkania nie był jednak w wykonaniu drużyny znad Wieprzówki udany.

Andrychowianie po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą sześciu punktów. Jednak niczym Polacy w niedawnym meczu ze Słowenią zachowali zimną krew. Już w kolejnej odsłonie z nawiązką zniwelowali deficyt, prowadząc do przerwy 39:31. Wysoko wygrali także trzecią kwartę, a w ostatniej skupili się na pilnowaniu wyniku.

W efektownej wygranej 81:58 największy udział miał Bartosz Sierp, który nie tylko zdobył 28 punktów, ale także rzucał na bardzo wysokim procencie skuteczności – 9 celnych na 15 rzutów (60 proc.) za 2 punkty i 3 celne na 6 rzutów (50 proc.) za 3 punkty. Dwucyfrowe wyniki punktowe mieli jeszcze Patryk Maryon, Łukasz Majewski i Marcin Jarosz.

W kolejnym meczu (24 września) Hustlerzy zmierzą się z ekipą Crazy Ducks.

Hustlerzy Andrychów – Pretorianie 81:58 (13:19, 26:12, 25:12, 17:15)
Hustlerzy: Janusz Cholewa (7), Marcin Jarosz (12),  Jakub Karelus (2), Łukasz Majewski (14), Wiktor Majewski (0), Patryk Maryon (16), Bartosz Sierp (28), Krzysztof Szumowski (2).