Przejdź do treści

Hustlerzy pokonali Przekręty i zbliżyli się do udziału w play-off

Sport, 20 maja 2023 22:50

Niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do play-off Bielskiej Ligi Koszykówki odnieśli dziś Hustlerzy Andrychów. W spotkaniu siódmej kolejki pokonali 94:71 Przekręty.

Andrychowianie przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i być może ten fakt spowodował, że o ile solidnie bronili od pierwszego wznowienia, to początkowo byli na bakier ze skutecznością. W efekcie po pierwszej kwarcie przegrywali 16:17, a na przerwę schodzili z przewagą zaledwie trzech „oczek”. – 33 punkty rzucone do przerwy to bardzo mało – nie ukrywa Bartosz Sierp, kapitan Hustlerów.

Trudno powiedzieć czy w przerwie andrychowianie odwiedzili okulistów, rusznikarzy, czy spotkali się z czarodziejem. Jedno jest pewne. Wrócili po niej na parkiet odmienieni. Zaczęli trafiać jak natchnieni i w ciągu 10 minut zdobyli tyle samo punktów, ile udało im się uzyskać w ciągu… 20 wcześniejszych. W ostatniej odsłonie nadal trafiali jak na zawołanie i w wywalczeniu okazałej wygranej nie przeszkodziło nawet rozluźnienie w końcówce szyków obronnych.

Mecz miał dzisiaj trzech bohaterów i trudno zdecydować od kogo zacząć. Więc dla bezpieczeństwa, na pierwszy plan dajemy debiutanta Oskara Książka, który zakończył zawody z dorobkiem 29 punktów, z których 15 zdobył rzutami za trzy punkty (5 na 12 udanych prób). Rewelacyjny EVAL 44 „wyśrubował” kapitan Bartosz Sierp, popisując się ponownie triple-double – 16 punktów, aż 21 zbiórek i 19 asyst. Po prostu król parkietu. A trzecim muszkieterem został Janusz Cholewa, który jest niczym francuskie wino – im starszy tym lepszy. Dziś 19 punktów (w tym pięć trójek).

W tabeli prowadzi MUKS Sari Żory z kompletem 12 punktów w sześciu meczach. Po 12 punktów mają również Rosomaki, Hustlerzy i Grim Reapers, ale te drużyny rozegrały po siedem spotkań. Natomiast Akademia Basketu na wywalczenie 12 punktów potrzebowała aż 8 meczów. W walce o play-off wciąż jest jeszcze Big Bad Wolf, który ma punktów 11 (w 7 meczach. Stąd wyniki ostatniej serii gier będą niezwykle istotne. Andrychowianie zagrają w niej z Rosomakami i tylko wygrana zagwarantuje im awans do fazy pucharowej. Niewykluczone, że o tym kto zakwalifikuje się do czołowej czwórki oraz z której lokaty zdecyduje mała tabela. Choć już pewne jest, że to Sari Żory wygrają rundę zasadniczą.  

Hustlerzy Andrychów – Przekręty 94:71 (16:17, 17:13, 33:17, 28:28)
Hustlerzy: Janusz Cholewa (19 pkt. 5×3, 1 zb.), Marcin Jarosz (8 pkt., 7 zb., 1 as., 1 prz.1 bl.), Oskar Książek (29 pkt. 5×3, 4 zb., 1 as., 1 prz.), Wiktor Majewski (2 zb.,), Patryk Maryon (15 pkt.,  4×3, 3 zb., 4 as., 1 prz.), Grzegorz Obrzud (7 pkt. 1×3., 4 zb., 1 prz.), Bartosz Sierp (16 pkt., 21 zb., 19 as., 2 prz.), Krzysztof Szumowski (8 zb., 1 as., 2 prz., 1 bl.)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content