Hustlerzy nie dali się Przekrętom i są już jedną nogą w play-off

Informacje, 03 grudnia 2022 19:37

Znakomite widowisko obejrzeli w sobotnie popołudnie kibice, którzy wybrali się na spotkanie Bielskiej Ligi Koszykówki. Po pasjonującym meczu, rozstrzygniętym dopiero po dogrywce, andrychowscy Hustlerzy w siódmym starciu sezonu pokonali 84:73 Przekręty, robiąc milowy krok w kierunku awansu do play-off.

Przekręty to drużyna, po której spodziewamy się dużo ciekawej koszykówki. Łatwo nie będzie, ale powalczymy o dobry wynik – mówili przed sobotnim meczem zawodnicy Hustlerów, pamiętając, że ich rywale doznali dotychczas tylko jednej porażki. I nie pomylili się. Co prawda andrychowianie prowadzili po pierwszej kwarcie różnicą trzech punktów, ale po kolejnych 10 minutach to Przekręty miały nad nimi sześć „oczek” przewagi. Trzecia kwarta ponownie padła łupem Hustlerów i przed ostatnią kwartą był remis, a emocje sięgały zenitu. Tym bardziej, że dwie minuty przed końcową syreną drużyna znad Wieprzówki traciła do przeciwników 6 punktów i musiała gonić wynik.

Andrychowianie znakomicie zaczęli dogrywkę. Dwa razy za trzy punkty przymierzył Janusz Cholewa, który w całym meczu miał cztery tak udane próby. O jeden raz więcej z dystansu trafił Patryk Maryon, kończąc zawody z dorobkiem 24 punktów i znakomitymi statystykami (80 proc. skuteczności rzutów za 2 punkty i 33,3 proc. za 3 punkty). 21 punktów dorzucił kapitan Bartosz Sierp. – Punkty Janusza ustawiły dogrywkę, ale cały zespół dziś znakomicie pracował w obronie i równie dobrze spisywał się pod koszem rywali. Ważna wygrana, bo sytuacja w tabeli jest mocno skomplikowana. Jesteśmy blisko play-off, ale wciąż nie możemy być pewni udziału w nim, bo niespodziewanie Crazy Ducks pokonały Big Bad Wolf – powiedział po meczu Bartosz Sierp, kapitan Hustlerów, którzy na kolejkę przed zakończeniem sezonu plasują się na drugim miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym (12) co NSBB i Przekręty. Prowadzi Big Bad Wolf (14), który rozegrał już wszystkie osiem spotkań. Co ważne plasujący się na piątym miejscu Crazy Duck mają 11 punktów i wciąż realne szanse na wskoczenie do czołowej czwórki, która zawalczy o miejsca medalowe.

Hustlerzy Andrychów – Przekręty 83:74 d. (16:13, 12:18, 19:16, 19:19, 18:7d)
Hustlerzy: Cholewa (12 pkt., 2 zb., 1 as.,), Jarosz (2 pkt., 6 zb., 1 as., 1 bl.), Ł. Majewski (3 pkt., 10 zb., 1 as., 1 bl.), W. Majewski, Maryon (24 pkt., 3 zb. 3 as., 1 bl.), Obrzud (13 pkt., 7 zb., 2 as.,), Sajdak (7 pkt., 4 zb., 1 as., 1 bl.), Sierp (21 pkt., 9 zb., 12 as.) Szumowski (2 pkt., 7 zb., 5 as., 1 bl.)