Hustlerzy Andrychów rozbili Fourty Plus

Sport, 15 października 2023 13:36

Hustlerzy Andrychów są jedyną niepokonaną drużyną na drugim szczeblu Bielskiej Ligi Koszykówki. W trzecim swoim meczu w efektowny sposób rozgromili zespół Fourty Plus, zwyciężając różnicą aż 59 punktów.

Andrychowianie znakomicie zaczęli spotkanie i już po kilku minutach prowadzili 7:1. Potem już tylko systematycznie powiększali przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona już 12 punktów, a do połowy zawodów urosła do 21 „oczek”. W trzeciej odsłonie Hustlerzy dołożyli jeszcze dziewięć kolejnych punktów, a w ostatniej byli lepsi o dalsze 17. Co istotne ekipa znad Wieprzówki nie tylko skutecznie broniła, ale i brylowała w ataku, przekraczając granicę 100 punktów.

Fenomenalne zawody rozegrał Patryk Maryon, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie, gdyż w pierwszych dwóch z różnych powodów pauzował. Tym razem stawił się na placu gry po złapaniu zaledwie kilku godzin snu po nocnej zmianie. Zmęczenia po nim w ogóle nie było widać. Zdobył w sumie 32 punkty, a co warte podkreślenia aż sześciokrotnie trafił za trzy punkty na siedem prób, grając tym samym na rewelacyjnym poziomie skuteczności wynoszącym 85,7 proc. Co ciekawe niższy (66,7 proc.) miał w rzutach z bliżej odległości, trafiając sześć razy, ale na dziewięć prób. Jednemu z rywali długo po nocach jako senny koszmar śnić będzie się natomiast „czapa”, jaką otrzymał od Patryka Maryona.

Podwójne zdobycze punktowe ustrzelili jeszcze Janusz Cholewa, Marcin Jarosz i Karol Rokowski, który raz po raz przeszywał strefę obronną rywali. Warta podkreślenia jest także dobra gra Łukasza Majewskiego, który wrócił do kadry po długim leczeniu kontuzji i spędził na parkiecie 20 minut, czyli całkiem sporo czasu.

W tabeli Hustlerzy zajmują na razie czwarte miejsce, ale wynika to z faktu, że wyżej notowane drużyny rozegrało o jeden (Akademia Basketu i Snipers) lub nawet dwa mecze więcej (Maximus Team).

Hustlerzy Andrychów – Fourty Plus 105:46 (18:6, 33:12, 24:15, 30:13)
Hustlerzy:
Cholewa (14 pkt. 2×3, 5 zb., 1 as.), Jarosz (11 pkt., 6 zb.), Ł. Majewski (5 pkt., 9 zb., 1 as.), W. Majewski (7 pkt. 1×3, 3 zb., 2 as., 1 prz.), Maryon (32 pkt. 6×3, 6 zb., 2 as., 1 bl.), Obrzud (5 pkt., 8 zb., 2 prz., 1 as.), Rokowski (21 pkt., 1 zb.), Szumowski (4 pkt., 7 zb., 2 prz., 1 as.), Wiśniewski (6 pkt., 8 zb., 3 as.).