Przejdź do treści

Huraganowi i Zniczowi zabrakło skuteczności

Sport, 05 listopada 2022 17:53

W sobotnie wczesne popołudnie rozegrano dwa mecze o a-klasowe punkty z udziałem drużyn z gminy Andrychów. Niestety zarówno Znicz Sułkowice-Bolęcina, jak i Huragan Inwałd -co jest sporym zaskoczeniem- musieli uznać wyższość swoich rywali.

W meczu o przysłowiowe sześć punktów sułkowiczanie podejmowali sąsiada w ligowej tabeli – Borowika Bachowice. Z uwagi na panujące warunki pogodowe, spotkanie toczyło się na ciężkim, mocno nasiąkniętym wodą boisku, co nie pozostawało bez wpływu na poczynania obu drużyn. Niemniej kibice obejrzeli ciekawe widowisko, gdyż obie strony postawiły na atak. Pierwsi z bramki cieszyli się podopieczni Michała Miarki, którzy otworzyli wynik jeszcze w pierwszej połowie. Po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Mateusz Ogiegło. W identycznych okolicznościach goście wyrównali, a w 82 min. zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. – Mieliśmy jeszcze swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo remis był w zasięgu, choć w drugiej połowie to goście mieli więcej okazji bramkowych – powiedział po spotkaniu Leszek Książek, prezes i kierownik drużyny Znicza Sułkowice-Bolęcina. 

Do sporego kalibru niespodzianki doszło w Babicy, gdzie jedna z najsłabszych drużyn w lidze wygrała z dużo wyżej notowanym Huraganem Inwałd. A mecz mógł się ułożyć dla gości wyśmienicie, gdyż bramkarz Amatora sfaulował w polu karnym Kamila Chrapkiewicza, co arbiter wycenił nie tylko na rzut karny, ale i czerwoną kartkę dla golkipera z Babicy. Tyle tylko, że Krzysztof Mikołajek zmarnował „jedenastkę”, a niewykorzystana okazja zemściła się jeszcze przed zmianą stron, a po niej kolejne dwa razy!

Pomimo niekorzystnego rezultatu Huragan walczył i był bliski przynajmniej połowicznego szczęścia, jakim w tej sytuacji byłby remis. Straty zniwelował Adam Chrapkiewicz, uderzając precyzyjnie z 16 metra, a o kontaktowego gola pokusił się Kamil Kukuła. Na więcej przejezdnym zabrakło już jednak czasu.

Znicz Sułkowice-Bolęcina – Borowik Bachowice 1:2 (1:1)
Amator Babica – Huragan Inwałd 3:2 (1:0)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content