Przejdź do treści

Huragan i Znicz mają wyjazdową sobotę. Burza zagra u siebie, ale

Sport, 06 października 2023 19:04

W sobotę i niedzielę w ramach 8. kolejki spotkań w wadowickiej A klasie dwa zespoły z gminy Andrychów – Huragan Inwałd i Znicz Sułkowice-Bolęcina rozegrają mecze wyjazdowe. Przed własną publicznością wystąpi za to roczyńska Burza i to ją paradoksalnie czeka największe wyzwanie.

Ale po kolei. Pierwsi do akcji ruszą piłkarze Huraganu i Znicza, gdyż zarówno ekipa z Inwałdu, jak i z Sułkowic swoje spotkania rozegra w sobotę o 13.00. Inwałdzianie udadzą się do Paszkówki, gdzie zostaną ugoszczeni przez Dąb. Beniaminek zaczął sezon znakomicie, ale zaczyna się przekonywać, że im dalej w las, tym więcej drzew i to niekoniecznie… Dębów.

Sułkowiczan czeka krótsza eskapada, a w zasadzie wyskok za miedzę. Ich rywalem jest bowiem wieprzański Orzeł. Drużyna z zerowym dorobkiem punktowym, której jednak nie wolno lekceważyć.

Za to w niedzielne, wczesne popołudnie (13.00) o ligowe punkty zagra Burza Roczyny. O te tak łatwo nie będzie, gdyż podopieczni Mateusza Siwca rywalizować będą z Przełęczą Kossowa, która wybitnie im nie leży. W poprzednim sezonie dwukrotnie urwała im punkty i to będąc jedną ze słabszych drużyn w stawce. Tymczasem teraz niespodziewanie Przełęcz znalazła się w gronie zespołów wyraźnie zainteresowanych jeżeli nie bezpośrednim awansem do klasy okręgowej, to kręcącym się blisko pozycji dającej prawo udziału w barażu.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content