Przejdź do treści

Hulajnogi dla Andrychowian

Informacje, 14 marca 2023 14:19

Wczoraj – to jest od poniedziałku 13 marca – w naszym mieście pojawiło się 150 elektrycznych hulajnóg. Zainstalowała je tutaj warszawska firma Tier Mobility Poland Sp. z o.o. Jesteśmy teraz jednym z ponad stu miast, gdzie są ich hulajnogi. Poniżej zamieszczamy rozmowę z przedstawicielką firmy TIER Małgorzatą Kmiotek, która wyjaśnia jak to wszystko działa.

Hulajnogi rozstawione są w różnych miejscach, ale możecie na nie trafić gdziekolwiek, ponieważ nie ma przymusu parkowania w określonym miejscu. Są nowością i większość z nas nie wie, jak z tego sprzętu korzystać. Pani Małgorzata Kmiotek wyjaśnia szczegółowo tę kwestę. Najpierw trzeba pobrać aplikację ze strony tier.app/pl

…i zainstalować ją na własnym telefonie, a potem zalogować się w systemie. Tam trzeba podać numer telefonu lub e-mail i użyć karty płatniczej, z której będzie pobierana należność. Aplikacja ma QR kod, który za każdy razem pomoże nam nie tylko uruchomić pojazd, ale też odnaleźć go, wskazując, gdzie stoi najbliższy i jak doładowane są jego baterie.

Uruchomienie to koszt 3 zł, a potem za każdą minutę zapłacimy 69 groszy. Można też wykupić miesięczny abonament.

Zapytaliśmy Małgorzatę Kmiotek, dlaczego wybrano Andrychów? Odpowiedziała, że zdecydowało ukształtowanie terenu, układ dróg i ścieżek rowerowych. – Poza tym – jak mówi pani Małgorzata – zauważyliśmy, że ta część Małopolski jest pod tym względem zaniedbana, również przez naszą konkurencję.

n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content