Przejdź do treści

Hit w Andrychowie, derby w Rzykach

Sport, 06 października 2023 19:31

Niezwykle ciekawie zapowiada się 8. seria gier w wadowickiej B klasie. W niej czeka nas sobotnie spotkanie na szczycie, którego gospodarzem będą rezerwy andrychowskiego Beskidu, a w niedzielę w Rzykach w derbowej konfrontacji Leskowiec rywalizować będzie z Groniami Zagórnik.

Sobotnia (15.00) konfrontacja Beskidu II z Sokołem Przytkowice już od kilku dni elektryzuje kibiców nie tylko w mieście nad Wieprzówką oraz w podkalwaryjskiej wiosce. Przed nami bowiem jedno z najciekawiej zapowiadających się starć nie tylko kolejki, ale i całej rundy, a być może sezonu. Wszak niepokonani andrychowianie zmierzą się z innym zespołem, który jesienią także jeszcze nie tylko nie poznał smaku porażki, ale nawet nie zremisował. Goście mogą pochwalić się najlepszą obroną w lidze (w 7 meczach stracili 6 bramek), ale za to gospodarze dysponują ogromną siłą rażenia – 37 zdobytych bramek. Czy zatem górą będzie ofensywie usposobiony Beskid II, czy też bardziej defensywny – Sokół? A może podział punktów? Tego dowiemy się jutro kilka minut przed 17.00.

Godzinę później niż Beskid II i Sokół do zmagań przystąpią rezerwy Halniaka Targanice. Na własnym stadionie podejmą Orła Radocza. Przed nami zatem spotkanie o przysłowiowe „sześć” punktów, gdyż gospodarze zawodów tracą do gości trzy „oczka”.

W niedzielę o 15.00 kolejne ciekawe widowisko. Leskowiec Rzyki dotychczas zapunktował aż cztery razy, ale tylko raz wygrał. Gronie Zagórnik po zdobycz sięgnęły tylko dwa razy. Ale za to dwukrotnie triumfowały, a do tego było to w dwóch ostatnich meczach. A to oznacza jedno. Spadkowicz z A klasy jest wyraźnie na fali i to on w niedzielę wydaje się być faworytem.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content