Przejdź do treści

Hit dla rezerw Beskidu. Mniej udany występ rezerw Halniaka

Sport, 08 października 2023 09:14

Wydarzeniem weekendu na b-klasowych boiskach było sobotnie starcie rezerw Beskidu Andrychów z Sokołem Przytkowice w ramach 8. kolejki spotkań. Zgodnie z przewidywaniami dostarczyło wielu emocji.

Konfrontacja Beskidu II z Sokołem budziła wielkie emocje, gdyż do wczoraj były to dwa jedyne zespoły na tym szczeblu rozgrywkowym, które nie doznały w tym sezonie porażki. Andrychowianie mogli przy tym pochwalić się największą ilością zdobytych bramek (37), a goście najbardziej szczelną obroną (tylko sześć straconych goli). I pierwsze minuty meczu pokazały, że oba zespoły podeszły do siebie z ogromnym respektem. W efekcie z murawy wiało nudą. Co prawda częściej przy piłce byli podopieczni Jakuba Skrzypca, ale wymiernych korzyści z tego nie mieli. Ba, to przyjezdni mogli pokusić się o gola, ale Maciej Jamróz wygrał pojedynek „sam na sam” ze skrzydłowym Sokoła.

Po zmianie stron tak u gospodarzy, jak i u gości jakby pojawiła się większa ochota do gry. I już po pięciu minutach padła bramka. Ku rozpaczy miejscowych kibiców – to przytkowiczanie wyprowadzili skuteczną  kontrę.  

Dziesięć minut później był remis. Składną akcję Michała Miśka, Artura Mizery i Patryka Zemły idealnie wykończył ten ostatni, co tylko dodało andrychowianom jeszcze większej wiary w siebie. I już po chwili Patryk Koim przelobował bramkarza gości. Ustalającego wynik spotkania gola zdobył niezawodny Michał Misiek, zamieniając na bramkę podanie Bartłomieja Korygi.

Dzięki triumfowi Beskid umocnił się na fotelu lidera, stając się już nie tylko najbardziej bramkostrzelną drużyną w B klasie, ale także najlepiej broniącą (8 straconych bramek).

Beskid II Andrychów – Sokół Przytkowice 3:1 (0:0)

* * * * *

Atutu własnego boiska nie wykorzystały rezerwy targanickiego Halniaka, które podejmowały Orła Radocza. Długo na tablicy wyników utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce i wywieźli z Targanic komplet punktów.

Halniak II z dorobkiem 3 punktów zajmuje obecnie trzynastą, przedostatnią lokatę w ligowej tabeli. Stawkę zamyka Płomień Sosnowice (1 punkt), który po południu zmierzy się z Sokołem Chrząstowice.

Halniak II Targanice – Orzeł Radocza 0:2 (0:0)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content