Hat-trick Koziołka i drugie zwycięstwo Beskidu

Sport, 15 sierpnia 2021 10:33

Kamil Koziołek popisał się hat-trickiem w meczu Beskidu Andrychów z KS-em Chełmek w drugiej kolejce Keeza IV ligi. Beskid wygrał 3:1, notując drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz rozgrywany w upale toczył się raczej spokojnym tempem, a oba zespoły czyhały na błędy swoich rywali. Skuteczniejsi byli andrychowianie, którzy otworzyli wynik po dwudziestu minutach gry. Do piłki zagranej za linię obrony pomknął Ceglarz i stanął oko w oko z bramkarzem. Golkiper niemal zażegnał zagrożenie, ale wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał andrychowski napastnik, przejmując futbolówkę i zagrywając do lepiej ustawionego Kamila Koziołka. Ten przymierzył precyzyjnie i ładnym strzałem umieścił piłkę w okienku.

Przed przerwą miejscowi wyrównali po dośrodkowaniu z prawej strony, ale w drugiej części gry to znów Beskid był skuteczniejszy. Koziołek zamknął akcję na długim słupku po dograniu z prawej flanki i ponownie wyprowadził andrychowian na prowadzenie. Gospodarze rzucili wszystkie siły do ataku i w ostatniej akcji meczu nadziali się na kontrę, którą na trzeciego gola zamienił Kamil Koziołek, kompletując hat-tricka.

Nowy piłkarz Beskidu (na fot. drugi od lewej), który dołączył do drużyny latem, ma na koncie już cztery bramki, bo przed tygodniem trafił również z MKS-em Trzebinia.

W trzeciej serii spotkań Beskid zmierzy się u siebie z Clepardią Kraków już w najbliższą środę o 17:30.

KS Chełmek – Beskid Andrychów 1:3 (1:1)