Przejdź do treści

Harcerze jadą do Francji

Informacje, 28 czerwca 2016 11:30

​Trzynaścioro andrychowskich harcerzy jedzie reprezentować Polskę na ogólnoświatowym zlocie skautowym we Francji!

Podziel się

Szczęśliwą trzynastkę NIEMOŻLIWYCH tworzą: Gabrysia Gancarczyk, Kacper Górski, Beata Szkiłądź, Michał Sikorski, Wiktoria Czeladka, Justyna Forytarz, Alan Stachurski, Karolina Lupa, Mateusz Kołaczek, Dominika Przybyła, Miłosz Kurek, Ola Górkiewicz, Julka Kobielus

Harcerze napisali do Nowin Andrychowskich:

Jesteśmy trzynastką kreatywnych, młodych ludzi, którzy od wielu lat należą do największej organizacji młodzieżowej na świecie. Jesteśmy harcerzami! Działamy w wielu drużynach, pracując z młodymi ludźmi.
Spełniamy nasze marzenie o wyjeździe do Francji na największy zlot skautów z całego świata! Chcemy poznać ludzi, którzy, tak jak my, próbują "zostawić ten świat trochę lepszym niż go zastali" (jak mówił założyciel skautingu – Robert Baden-Powell). Chcemy rozwijać się, poznawać nowe kultury i cieszyć się różnicami, które zamiast dzielić, łączą.
 

Chcemy również czerpać pomysły od ludzi z całej Europy. Zbierzemy ich doświadczenia i pomysły, aby się nimi podzielić. Po powrocie planujemy wydac uniwersalną książkę – Międzynarodową Księgę Kreatywności oraz dokument o nas, o młodych ludziach, którzy stoją u progu dorosłości. Chcemy przekonać się, czy po wyjeździe, który podobno zmienia życie, będziemy mogli powiedzieć, że "Wszystko jest możliwe".

Zlot Roverway składa się z trzech etapów: wędrówki, zlotu i programu “Paryż po zlocie”. W czasie pierwszej części, będziemy tworzyć razem ze skautami z Portugalii, Włoch i Francji, artystami i mieszkańcami Rennes przyjemne przestrzenie w mieście, animować czas dzieciom i całym rodzinom na lokalnym stadionie, spotykać się na interkulturalnych wieczorach pełnych różnorodnych tańców czy wspólnych kolacji. Sam zlot zgromadzi około 5000 młodych ludzi z całego świata, będziemy bawić się, poznawać nowe kultury i promować naszą Ojczyznę. Ostatnie dni pobytu we Francji spędzimy razem z tamtejszymi skautami w Paryżu, poznając francuską stolicę od zupełnie innej strony. 

Potrzebujemy środków, które pomogą nam sfinansować podróż do Francji i powrót. W Paryżu, francuscy skauci oferują nam nocleg, jednakże sami musimy zapewnić sobie wyżywienie, transport po mieście i zwiedzanie. Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa. 
Stworzyliśmy stronę, dzięki której mogą Państwo przekazać środki a tym samym wesprzeć nasz projekt. 
Wystarczy kilknąć w poniższy link i wybrać kwotę oraz nagrodę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa.
Każda, nawet najmniejsza pomoc, przybliża nas do spełnienia marzeń! 

Podziel się
Skip to content