Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Harcerska służba 48 DW Północ

Kultura, 20 sierpnia 2019 11:05

„Wyjdź w świat, zobacz pomyśl – pomóż, czyli działaj”. Te kilka słów to dewiza wędrownicza. Zna ją każdy harcerz, który wkroczył na ścieżkę wędrowniczego stylu bycia. Nie mała to sztuka w dzisiejszych czasach.

Podziel się

Podstawą pracy każdego wędrownika jest służba. To ona nadaje sens i wytycza kierunki działania. 48 Drużyna Wędrownicza „Północ” im. Sophie Scholl podjęła się w ostatnim czasie organizacji przedstawienia pt.: „Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego – czyli historia Lecha, Czecha i Rusa”. Scenariusz oraz efekty dźwiękowe przygotowali: sam. Kinga Chmielniak oraz pwd. Przemysław Biegun. Nad scenografią i kostiumami czuwały: sam. Magdalena Kolec, sam. Aleksandra Klimczyńska oraz dh. Nikola Manda. Za stronę organizacyjną odpowiadali: trop. Urszula Kudłacik, HO Paulina Prus i pwd. Mateusz Domider.
9 sierpnia drużyna udała się do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, gdzie przedstawiła spektakl młodym pacjentom. Uśmiech dzieci i rodziców był najprzyjemniejszym doświadczeniem w tej służbie.

48 DW „Północ” ma w planach pokazać przedstawienie w innych miejscach, by cieszyło szersze grono odbiorców.

hm. Ina Domider-Daciuk HR

Materiał nadeslany przez Hufiec ZHP Andrychów

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama