Przejdź do treści

Halniak Targanice z drugą wygraną w sezonie

Sport, 27 sierpnia 2023 19:18

W niedzielne popołudnie trzecie spotkanie w tym sezonie, a drugie przed własną publicznością rozegrał występujący w klasie okręgowej Halniak Targanice. I podobnie jak przed dwoma tygodniami w pełni wykorzystał ten atut. Tym razem sięgnął po wygraną nad LKS Rajsko.

W pierwszej połowie podopieczni Kamila Żmudy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem je tracili. Najpierw gospodarzom dał je Radosław Magiera, który wcześniej poradził sobie z dwoma obrońcami. Za drugim razem to Radosław Magiera posłał piłkę do Grzegorza Kubika, a ten idealnie przyjął ją na klatkę piersiową i z najbliższej odległości wepchnął nogą do bramki.

Zanim zespoły zeszły na przerwę targaniczanie po raz trzeci zrobili krok ku wygranej. Konrad Niaciąg uporał się z kryjącym go obrońcą i pięknym strzałem w „długi” róg nie dał szans bramkarzowi na skuteczną odpowiedź.

Po zmianie stron bramki zdobyli już tylko gospodarze. W 80 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kubik, a asystował mu Konrad Nieciąg. Zaś w 90 min. Andrzej Górski strzałem głową wykończył podanie Radosława Magiery.

W tabeli z kompletem punktów prowadzi Żuraw Krzeszów, który lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Brzezinę Osiek. Halniak Targanice z dorobkiem 6 punktów zajmuje piąte miejsce.

woc Fot. Andrzej Powroźnik

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content