Przejdź do treści

Halniak Targanice w III rundzie Pucharu Polski

Sport, 30 lipca 2023 20:38

Występujący w klasie okręgowej Halniak Targanice bez najmniejszych problemów awansował do III rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W niedzielnym spotkaniu wysoko pokonał Astę Spytkowice.

Ambitnie grający gospodarze stawiali opór targaniczanom przez pierwsze dwa kwadranse. Potem mecz był już jednostronnym widowiskiem. Najpierw Kacper Fujawa soczyście uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później Andrzej Górski, także z rzutu wolnego, ostemplował słupek. Szczęście nie dopisało również Radosławowi Magierze, który strzelał przewrotką. Nożycami uderzył także Górski, ale futbolówka wylądowała w rękach bramkarza.

Worek z bramkami Pularysy otworzyły w 60 min. Andrzej Górski urwał się skrzydłem, a następnie zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od ziemi. Wówczas dopadł do niej Konrad Nieciąg i niepokojony przez nikogo skierował ją do siatki.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze stracili piłkę i tym razem to popularny „Jeleń” wpisał się na listę strzelców. Na 3:0 podwyższył Michał Studnicki, który strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego Kacpra Fujawy, a na 4:0 Andrzej Górski, natomiast rezultat na 5:0 ustalił Michał Studnicki.

Astra Spytkowice – Halniak Targanice 0:5 (0:0)

woc Fot. Andrzej Powroźnik

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content