Przejdź do treści

Halniak Targanice sumiennie przygotowuje się do rundy rewanżowej

Sport, 07 marca 2023 20:04

Beniaminek klasy okręgowej targanicki Halniak na półmetku rozgrywek zajmuje wysokie czwarte miejsce i to z niewielką stratą do lidera. Stąd podopieczni Kamila Żmudy sumiennie przygotowują się do rundy rewanżowej. Za nimi już siedem spotkań kontrolnych.

HALNIAK

W rundzie jesiennej Halniakowi przyszło zapłacić frycowe, ale już zaczął punktować, to szybko dołączył do ligowej czołówki. Zarówno trener Kamil Żmuda, jak i jego podopieczni wiedzą zatem, że stać ich na jeszcze więcej. Dlatego w zimowej przerwie solidnie trenowali. Ponadto do zespołu dołączył środkowy pomocnik Sebastian Marczak, który wrócił do Halniaka z Orła Wieprz.

Dodatkowymi jednostkami treningowymi były mecze sparingowe. W pierwszym Halniak zremisował 2:2 z liderem wadowickiej A klasy – Olimpią Chocznia, a następnie pokonał 3:0 czwarty zespół oświęcimskiej A klasy – Orła Witkowice, aby w trzecim spotkaniu kontrolnym ulec 0:6 IV-ligowej Unii Oświęcim.  Czwarty mecz przyniósł wygraną 3:1 nad Pasjonatem Dankowice, który aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu w bielskiej okręgówce. Porażką 1:6 zakończyło się natomiast starcie z BKS Bielsko, czyli ostatnią drużyną bielskiej klasy okręgowej. Targaniczanie humory i morale poprawili sobie zwyciężając 2:0 rezerwy LKS Czaniec, a w minioną sobotę 6:3 Sołę Łęki (zajmuje siódmą lokatę w oświęcimskiej A klasie).

Spotkanie z Sołą Łęki było pierwszym rozegranym na naturalnej nawierzchni. W sobotę także na takim boisku beniaminek wadowickiej klasy okręgowej miał zmierzyć się z występującą w żywiecko-skoczowskiej klasie okręgowej Podhalanką Milówka, ale wiadomo już, że ten mecz nie dojdzie do skutku. – Szukamy rywala. Chcemy zagrać na naturalnej nawierzchni, bo to zupełnie inna gra niż na sztucznej murawie. Wolelibyśmy nie grać w Targanicach, aby nie zniszczyć boiska. Niemniej zależy nam na rozegraniu tego meczu na boisku trawiastym, gdyż będzie to już ostatni sprawdzian przed startem rundy rewanżowej. Zaplanowano go na 18-19 marca i mam nadzieję, że nie zostanie on odłożony, bo to oznaczałoby rozgrywanie meczów w środy. A w środy nikt nie lubi grać – mówi Kamil Żmuda, trener Halniaka Targanice.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski/Archiwum Nowiny Andrychowskie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content