Przejdź do treści

Halniak Targanice rozpocznie sezon awansem

Sport, 11 sierpnia 2023 11:07

Zdecydowana większość drużyn występujących w wadowicko – oświęcimskiej klasie okręgowej zainauguruje nowy sezon we wtorek, 15 sierpnia. Jednak Halniak Targanice rozpocznie rozgrywki już w niedzielę, 13 sierpnia o godz. 15.00 domowym występem.

HALNIAK

Dla podopiecznych Kamila Żmudy drugi sezon w okręgówce zacznie się starciem z Hejnałem Kęty. I to właśnie na prośbę gości mecz został przełożony z wtorku na niedzielę. – Hejnałowi nie pasował wtorkowy termin i poprosili o przeniesienie spotkania. Niedziela nam pasowała, bo jak zawsze powtarzam gramy przede wszystkim dla naszych kibiców, którzy właśnie w niedzielę mają czas, aby przyjść na stadion i nas wspierać – mówi Andrzej Powroźnik, prezes Halniaka.

Pełen optymizmu jest Kamil Żmuda, który wciąż ma sentyment do Hejnału. – Mam nadzieję, że będzie dobrze. Wygraliśmy z nimi dwa ostatnie spotkania. Wierzę, że passa zostanie podtrzymana – mówi szkoleniowiec. Nawiązuje w ten sposób do minionego sezonu. Wówczas targaniczanie zwyciężyli jesienią w Kętach 3:1, a wiosną na własnym stadionie ponownie wygrali różnicą dwóch bramek (4:2 dla Halniaka).

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content