Przejdź do treści

Halniak Targanice pokonał awansem Nadwiślanina

Sport, 31 maja 2023 20:12

Nie w niedzielę jak pierwotnie planowano, ale już dziś Halniak Targanice podjął na własnym boisku Nadwiślanina Gromiec w ramach 28. kolejki wadowickiej klasy okręgowej. Nie okazał się zbyt gościny…

Podopieczni Kamila Żmudy, mający jeszcze wciąż matematyczne szanse na zajęcie lokaty premiowanej awansem do V ligi lub udziałem w barażu o nią, rozpoczęli spotkanie znakomicie. W 23 min. Andrzej Górski obsłużył podaniem Radosława Magierę i ten otworzył wynik spotkania. Tuż po zmianie stron gospodarze wyprowadzili kontrę i ponownie ostatnim podaniem popisał się popularny „Jeleń”, a na bramkę zamienił je tym razem Konrad Nieciąg.

Co prawda goście pokusili się o kontaktowego gola, lecz ostatnie słowo należało do rozgrywającego znakomite zawody Andrzeja Górskiego. Do dwóch asyst dołożył gola zdobytego pięknym strzałem głową.

Dzięki wygranej Halniak zrównał się punktami (51) z trzecim w stawce LKS Gorzów i traci trzy „oczka” do drugiej Skawy Wadowice i cztery do prowadzącej Brzeziny Osiek. Jednak trzeba pamiętać, że te zespoły swoje mecze rozegrają dopiero w weekend.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content