Przejdź do treści

Halniak Targanice jeszcze namiesza?

Sport, 26 maja 2023 08:42

Wydaje się, że na cztery kolejki przed końcem sezonu w klasie okręgowej Halniak Targanice ma już tylko matematyczne szanse na włączenie się do walki o miejsce premiowane awansem. Nic jeszcze nie jest przesądzone, a już z pewnością podopieczni Kamila Żmudy mogą myśleć o lokacie na najniższym stopniu podium.

W 27. kolejce spotkań w wadowicko-oświęcimskiej klasie okręgowej to właśnie targaniczanie jako pierwsi wybiegną na murawę. W sobotę (27 maja) już o godz. 11.00 zmierzą się na wyjeździe z Ciężkowianką Jaworzno. W tej rywalizacji faworyt jest tylko jeden i są popularne Pularysy. Nie może być inaczej. Wszak nie tylko zajmują czwartą lokatę, ale przede wszystkim mają aż 36 punktów przewagi nad swoimi przeciwnikami, którzy z dorobkiem zaledwie 9 punktów zamykają stawkę.

Ewentualny i bardzo prawdopodobny triumf Halniaka pozwoli mu nie tylko pozostać w grze o miejsce na podium ligowych rozgrywek, a być może zbliżyć się nie tyle do trzeciej drużyny (LKS Gorzów zapewne poradzi sobie z przeżywającym problemy Górnikiem Brzeszcze), co czołowej dwójki. Nie jest bowiem powiedziane, że wadowicka Skawa upora się z LKS Bobrek, a Brzezina Osiek ze Zgodą Byczyna.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content