Przejdź do treści

Halniak Targanice gotowy na inaugurację rundy wiosennej

Sport, 16 marca 2023 21:55

Piłkarze klasy okręgowej są obok czwartoligowców tymi, którzy w weekend rywalizować będą już nie w meczach sparingowych, lecz spotkaniach o punkty. Rewelacyjnie spisujący się jesienią beniaminek – Halniak Targanice rundę rewanżową zainauguruje sobotnią, wyjazdową konfrontacją z LKS Żarki, z którym jesienią zremisował 2:2.

Podopieczni Kamila Żmudy -jak deklaruje szkoleniowiec- są bardzo dobrze przygotowani do rundy wiosennej. Czują już głód piłki i sportowej rywalizacji. Przede wszystkim jednak są stęsknieni za występami na zielonej murawie. – Ostatni sparing rozegraliśmy na sztucznym boisku, na którym zalegało 10 centymetrów śniegu – mówi Kamil Żmuda, który z powodu panujących warunków i eksperymentalnego składu nie przykłada większej wagi do rezultatu potyczki z Zaporą Porąbka (6:4 dla rywali). – Jedziemy do Żarek po trzy punkty i mam nadzieję, że ten cel uda nam się zrealizować – deklaruje. Dodaje, że w czubie tabeli panuje duży ścisk i bardzo ważne będzie udane rozpoczęcie rundy. – Drużyny broniące się przed spadkiem solidnie się wzmocniły i będą groźne. Stąd wygranie dwóch, trzech spotkań może dać spory komfort, ale jednocześnie przegranie dwóch meczów będzie oznaczało spory spadek w ligowej tabeli – mówi szkoleniowiec pytany czy Halniak, który w tym roku jest beniaminkiem w klasie okręgowej jesienią będzie debiutował w V lidze.

Wiosną w zdobywaniu punktów Halniakowi mają pomagać pozyskani zimą środkowy pomocnik Sebastian Marczak (wrócił z Orła Wieprz) oraz pozyskany z Huraganu Inwałd Mateusz Pietrzak, który może występować zarówno w ataku, jak i na boku pomocy.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content