Halniak się zrehabilitował. Lider nie był taki straszny

Sport, 06 listopada 2022 16:54

W najlepszy możliwy sposób zareagowali piłkarze Halniaka Targanice po zeszłotygodniowej wysokiej porażce z Nadwiślaninem Gromiec. Przed własną publicznością, w bardzo dobrym stylu, pokonali 4:2 lidera klasy okręgowej - LKS Gorzów.

Podopieczni Kamila Żmudy przystępując do potyczki z gorzowianami mieli tylko jeden cel. Zmazać plamę na honorze jakim była nie tyle przegrana w Gromcu, co jej rozmiary (5:1 dla Nadwiślanina). Stąd targaniczanie od pierwszych minut ruszyli do ataku i szybko przyniosło to efekt. W 4 min. wywalczyli rzut różny, który wykonał Kacper Fujawa. Obrońcy zdołali jeszcze po nim wyekspediować piłkę poza pole karne, ale na tyle niefortunnie, że spadła ona pod nogi Grzegorza Kubika, który huknął nie do obrony.

Po kilkunastu minutach lider odrobił straty, ale na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy. Przepięknym strzałem z rzutu wolnego, często określanego mianem „stadiony świata” popisał się w 38 min. Kacper Fujawa.

Po zmianie stron kibice miejscowych byli w jeszcze lepszych nastrojach. Konrad Nieciąg w swoim stylu przeprowadził dynamiczną akcję, po której Michałowi Studnickiemu pozostawało trafić w światło bramki z odległości nie większej niż 5 metrów! I okazji nie zmarnował. Niestety już niespełna 180 sekund później przyjezdni ponownie tracili do Halniaka tylko jedną bramkę i wynik wciąż był sprawą otwartą. I takim pozostał do 94 min., kiedy to Michał Studnicki pozbawił rywali jakichkolwiek nadziei na zdobycie choćby jednego punktu.

Dzięki wygranej targaniczanie zachowali czwartą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów. Wciąż tracą punkt do trzeciej Skawy Wadowice, dwa do wicelidera Naroża Juszczyn, ale za to z dziewięciu do sześciu zredukowali dystans dzielący ich od LKS Gorzów. Na zakończenie rundy jesiennej Halniak zagra na wyjeździe z dużo niżej notowanym Fablokiem Chrzanów.

Halniak Targanice – LKS Gorzów 4:2