Przejdź do treści

Halniak o utrzymanie miejsca na podium

Sport, 09 czerwca 2023 14:09

W sobotnie popołudnie (wszystkie mecze o godz. 17.00) rozegrana zostanie 30., a tym samym ostatnia kolejka spotkań wadowicko-oświęcimskiej klasy okręgowej. Zajmujący trzecią lokatę targanicki Halniak podejmie w niej przedostatniego w stawce Fabloka Chrzanów.

Na przekór kłopotom kadrowym, beniaminek „okręgówki” spisuje się znakomicie. Stąd nie tylko w pełni zasłużenie zajmuje najniższy stopień podium, ale także będzie faworytem jutrzejszego meczu. Goście z czternastu dotychczasowych wyjazdowych potyczek tylko raz wrócili w glorii chwały oraz czterokrotnie z jednopunktową zdobyczą. Wszystko wskazuje zatem na to, że po konfrontacji z Halniakiem zapiszą na swoje konto dziesiątą ligową przegraną.

Popularne Pularysy mogą mieć jedynie ten problem, że nie są przyzwyczajone do rozgrywania meczów na własnym stadionie w soboty (z uwagi na fakt, że jest to ostatnia kolejka i wszystkie spotkania muszą odbyć się w jedynym terminie, nie mieli możliwości podjąć Fabloka w niedzielę). Motywacją do rozegrania solidnych zawodów będzie zapewne wizja utrzymania miejsca na podium, co w debiucie na tym szczeblu rozgrywkowym byłoby ogromnym sukcesem. A targaniczanie mają wszystko w swoich nogach. Muszą tylko wygrać. W razie remisu będą musieli oglądać się na wynik meczu z udziałem LKS Gorzów (gra na wyjeździe z Babią Góra Sucha Beskidzka), a w przypadku porażki do walki o podium włączy się zapewne jeszcze LKS Rajsko (mierzy się na wyjeździe z Hejnałem Kęty).

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content