Przejdź do treści

Halniak nie szukał zgody! Zaszumiał nad Malcem, że aż miło

Sport, 24 września 2023 18:28

Nie szło w ostatnich tygodniach piłkarzom Halniaka Targanice. Dziś podopieczni Kamila Żmudy wreszcie przełamali niemoc i w wielkim stylu wywieźli z Malca komplet punktów. W spotkaniu ósmej kolejki klasy okręgowej pokonali w nim miejscową Zgodę aż 6:1.

Goście znakomicie weszli w mecz. Już w 4 min. wynik otworzył Michał Studnicki, a cztery minuty później dograł piłkę do Andrzeja Górskiego i targaniczanie po niespełna 10 minutach prowadzili 2:0, co niewątpliwie ułożyło spotkanie. A gdy w 20 min. Michał Studnicki zamienił na bramkę podanie Radosława Magiery stało się jasne, że dziś Pularysy będą świętowały wygraną, gdyż niepodzielnie panowały na murawie.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Wprowadzony za Radosława Magierę Konrad Nieciąg przywitał się z kibicami w najlepszy możliwy sposób. Pierwszy jego kontakt z piłką zakończył się bramką. Co prawda potem gospodarze na raty, bo pierwsze uderzenie fenomenalnie obronił Patryk Kiszczak, wykorzystali rzut karny. Jednak był to jedynie gol na otarcie łez. A Halniak robił swoje. Na 5:1 przymierzył Michał Studnicki, który tym samym zakończył mecz z hat-trickiem na koncie, a rezultat w 89 min. ustalił ładnym strzałem z prostego podbicia Konrad Nieciąg.

Po ośmiu meczach na czele tabeli jest Brzezina Osiek (18 punktów), wyprzedzając Victorię Jaworzno (17) i Olimpię Chocznia (16). Halniak Targanice z dorobkiem 10 punktów jest jedenasty.

Zgoda Malec – Halniak Targanice 1:6 (0:3)

woc Fot. Andrzej Powroźnik

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content