Przejdź do treści

Halniak nie dał rady Brzezinie

Sport, 05 listopada 2023 16:26

Futbol jest bardzo niewymierną grą. Nie liczą się w niej okazje bramkowe, styl, lecz to co wpadło do siatki. A dziś w spotkaniu Halniaka Targanice z Brzeziną Osiek w ramach 14. kolejki klasy okręgowej to goście byli zdecydowanie skuteczniejsi.

Po pewnej, wysokiej wygranej z Górnikiem Brzeszcze piłkarze i kibice z dużymi nadziejami podchodzili do konfrontacji z prowadzącą Brzeziną Osiek. I faktycznie podopieczni Kamila Żmudy długo utrzymywali się przy piłce i wypracowywali sobie może nie idealne, a tym bardziej stuprocentowe okazje bramkowe, ale jednak dogodne sytuacje do zdobycia gola. Tyle tylko, że piłka jak zaczarowana miała światło bramki. – Przed tygodniem byliśmy do bólu skuteczni. Dziś nic nie chciało wpaść – stwierdził po meczu Andrzej Powroźnik, prezes Halniaka.

O ile Halniak prowadził atak pozycyjny, to goście bazowali na szybkich skrzydłowych. Przede wszystkim jednak byli skuteczni. W pierwszej połowie wykorzystali dwie okazje, a po zmianie stron kolejną. I dopiero wówczas po dośrodkowaniu Konrada Nieciąga jeden z obrońców Brzeziny zagrał w polu karnym ręką i sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Studnicki, ale jak się okazało było to tylko honorowe trafienie, choć tak strzelec bramki, jak i Andrzej Górski mogli pokusić się o kolejne bramki. Te jednak zdobyli goście, zwyciężając 5:1.

Prowadzi Brzezina Osiek (32 punkty) przed Żurawiem Krzeszów (31) i Victorią Jaworzno (30). Halniak Targanice z dorobkiem 17 punktów nadal zajmuje 12 miejsce i traci punkt do jedenastego LKS Gorzów i trzy do dziesiątej – Babiej Góry Sucha Beskidzka.

Halniak Targanice – Brzezina Osiek 1:5 (0:2)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content