Przejdź do treści

Halniak II i Leskowiec bez punktów

Sport, 15 maja 2023 19:39

21. kolejka spotkań w wadowickiej B klasie nie była udana dla reprezentantów gminy Andrychów występujących na tym szczeblu rozgrywek. Swoje mecze przegrały zarówno rezerwy targanickiego Halniaka, jak i Leskowiec Rzyki.

Plasujący się w środku stawki targaniczanie mierzyli się na wyjeździe z wyżej notowanym Dębem Tomice. Gospodarze objęli prowadzenie w 26 min. po strzale Konrada Góralczyka, a krótko po zmianie stron wynik ustalił Arkadiusz Skoczylas.

Łatwego zadanie nie mieli także zamykający stawkę rzeczanie, którzy co prawda zagrali na własnym stadionie, ale z plasującym się siedem lokat wyżej Sokołem Przytkowice. Goście swoją dominację potwierdzili już po kwadransie (gol Mateusza Palucha). Po zaledwie 10 kolejnych minutach prowadzenie podwyższył Filip Guguła, a kilkadziesiąt sekund później Sokół prowadził już 3:0 (bramka Michała Palecznego). Zanim zespoły zeszły na przerwę przymierzył jeszcze Arkadiusz Kolasa i było po zawodach. Co prawda na początku drugiej odsłony piłkę w przytkowskiej bramce umieścił Krzysztof Kowaliczek, ale bramka okazała się tylko honorowym trafieniem. Co więcej, w doliczonym czasie gry Arkadiusz Kolasa po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Na czele B klasy znajduje się Dąb Paszkówka (49 punktów). Ósmy Halniak II Targanice ma 17 punktów, a zamykający stawkę Leskowiec zgromadził 9 „oczek” – o dwa mniej od przedostatniej Victorii Półwieś, która wycofała się z rozgrywek w trakcie rundy wiosennej.

Dąb Tomice – Halniak II Targanice 2:0
Leskowiec Rzyki – Sokół Przytkowice 1:5

woc Fot. Facebook/Sokół Przytkowice

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content