Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Gwiazda Południa w Wadowicach i gminie Andrychów

Sport, 24 czerwca 2020 08:39

12 lipca do Wadowic i gminy Andrychów po raz pierwszy zawita Gwiazda Południa – zawody kolarstwa górskiego, które do tej pory organizowane były wyłącznie na terenie powiatu suskiego. W tym sezonie na kolarzy-amatorów czeka również trasa w Beskidzie Małym.

I etap rozpocznie się 9 lipca w Stryszawie, kolejny ruszy przez Maków Podhalański, a w IV – ostatnim etapie, kolarze etapowego wyścigu MTB przejadą przez Wadowice, a także przez górzyste tereny gminy Andrychów (Groń Jana Pawła II, Leskowiec, Potrójną, Rzyki i okolice Zagórnika).


– Gwiazda Południa to maraton, z którym warto zmierzyć się chociaż raz. Jak żaden inny, pozwoli poczuć kolarzowi, czym jest etapówka z prawdziwego zdarzenia. Stawiamy na dynamikę, zarówno tras, jak i emocji. Wyzwania zmieniają się jak w kalejdoskopie: w jednej chwili męczymy się na morderczym podjeździe, by zaraz potem gnać w dół, manewrując między korzeniami a kamieniami. Profil każdej trasy jest inny. Każdego dnia czekają na was inne wyzwania. Gwiazda Południa nie da się wam nudzić nawet przez sekundę – czytamy na profilu FB Organizatora.

– Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni. Możecie wreszcie na poważnie zacząć przygotowania do pierwszej górskiej etapówki MTB w Polsce w tym roku – zaprasza Cezary Zamana, pomysłodawca zawodów, kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne z 2003 r.

Mapa czwartego etapu znajduje się tutaj.

Oprac p Fot. Gwiazda Południa

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content