Przejdź do treści

Guru himalaistów – Krzysztof Wielicki w Klubie Podróżnika

Informacje, 23 marca 2022 12:57

22 marca 2022 gościem Klubu Podróżnika Koła PTTK Chałupa był Krzysztof Wielicki. Publiczność tłumnie przybyła - ponad 200 osób pojawiło się w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie.

Krzysztof Wielicki

Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację zatytułowaną „Mój wybór”, której towarzyszyły żywe, dowcipne, pełne anegdot opowieści o całej karierze górskiej Krzysztofa Wielickiego. Szczególnie dużo miejsca poświęcił Himalajom. Mówił o zimowych podbojach ośmiotysięczników, z których słynęli polscy wspinacze w latach 80. ubiegłego wieku.

„Moje pokolenie wykorzystało szansę, by w historii światowego alpinizmu zapisać złotą kartę.” Krzysztof Wielicki wspominał wielu współtowarzyszy wypraw, szczególnie Wandę Rutkiewicz i Jerzego Kukuczkę.

Wciąż mam z tyłu głowy, że im więcej człowiek spędza czasu w górach, tym bardziej jest narażony na niebezpieczeństwo. To jest wprost proporcjonalne. Jeśli człowiek w ciągu życia przebywa w górach pół roku, to ma duże szanse, że mu się nic nie stanie. A ja w wysokich górach spędziłem dziewięć lat. I mam poczucie spełnienia.”– mówił.

Dużym powodzeniem cieszyły się książki, m.in. „Piekło mnie nie chciało” i najnowsza „Solo. Moje samotne wspinaczki”.

Autografom i zdjęciom nie było końca.

Podziękowania dla:

Restauracji na Starym Tartaku

Ksero Grafix

Tema

Turysta Wadowice

Kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika, zatytułowane „Uganda – goryle we mgle”, odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.00 w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie. Gośćmi będą Dorota i Rafał Janoszowie.

Źródło: Facebook Zbigniew Przybyłowicz PTTK Chałupa

Podziel się
Skip to content