Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Gryzący dym unoszący się nad miastem

Informacje, 20 listopada 2020 11:35

Rozpoczęła się jesień, a wraz z nią - coroczny problem związany z gryzącym dymem unoszącym się nad miastem. Statystyki straży Miejskiej są jednak optymistyczne. Świadomość społeczna wzrasta.

Mówi Krzysztof Tokarz, komendant SM w Andrychowie: Kwestia związana ze spalaniem odpadów komunalnych w naszych piecach C.O. pojawia się i pojawiać się będzie. Z naszych danych statystycznych wynika, że ten proceder z roku na rok ulega zmniejszeniu. Analizując liczbę zgłoszeń wpływających do jednostki oraz kontroli wyrywkowych, wskazuje na to, że gospodarka odpadami na terenach nieruchomości jest prowadzona z coraz większą świadomością.
Bardzo ważny jest sam sposób rozpalania w starych piecach C.O.
Jak najefektywniej palić w piecu. W skrócie: w piecach górnego spalania po włożeniu węgla należy na nim ułożyć drewno, koniecznie suche i je rozpalić. Rozgrzanie pieca w ten sposób zajmuje minimalnie więcej czasu, ale daje w zamian dwie niepomierne korzyści. Po pierwsze, jest to o wiele bardziej ekologiczne. Dzięki tej metodzie dochodzi do niemal całkowitego spalenia paliwa i tym samym z komina uchodzi niemal przezroczysty dym. Po drugie, palenie od góry jest o wiele bardziej ekonomiczne, gdyż umożliwia zaoszczędzenie nawet do 30 proc. paliwa.

rf, Fot. Czytelniczka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content