Przejdź do treści

Groził i znęcał się nad rodziną

Informacje, 22 grudnia 2022 11:14

Chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą śledczy skutecznie izolują sprawców zagrażających życiu lub zdrowiu swoich najbliższych. Przekonał się o tym 58–letni mieszkaniec Chełmka. Domowy agresor podejrzany o groźby karalne oraz znęcanie nad rodziną został zatrzymany, a następnie osadzony w areszcie śledczym.

W niedzielę (18.12.2022) tuż przed godzinną 19 policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku interweniowali w związku z awanturą w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Chełmka.

Z relacji zgłaszających wszczął ją nietrzeźwy 58–latek. W trakcie interwencji w rozmowie z pokrzywdzonymi tj. 57 – letnią żoną agresora oraz jego pełnoletnią córką, mundurowi ustalili, że mężczyzna groził im śmiercią oraz spaleniem domu.

W związku z powyższym agresor został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Na podstawie dowodów zebranych podczas postępowania zatrzymanemu przedstawiono zarzut znęcania psychicznego oraz gróźb karalnych wobec rodziny. Czynów tych dokonywał od dziesięciu lat najczęściej będąc pod wpływem alkoholu. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

We wtorek (20.12.br.) po południu zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Wczoraj (21.12.2022) podejrzany został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content