Gronie nadal bez punktu w A klasie, a b-klasowcy ze zmiennym szczęściem

Sport, 16 października 2022 18:13

W niedzielne (16 października) popołudnie zakończyły się dziesiąte kolejki spotkań w wadowickiej A i B klasie. W tej wyżej kolejną porażkę poniosło Gronie Zagórnik, a w niższej Leskowiec Rzyki. Lepsze humory po swoim meczu mieli piłkarze rezerw targanickiego Haliniaka.

Po pierwszych 45 minutach rywalizacji Gronia z Amatorem Babica wydawało się, że beniaminek A klasy po raz pierwszy w tym sezonie zapunktuje. Podopieczni Przemysława Karcza prowadzili bowiem po bramce Adriana Ficka. Korzystnego wyniku nie zdołali jednak utrzymać. – Zmiany jakich dokonaliśmy w trakcie meczu spowodowane były kontuzjami. W ich efekcie w drugiej połowie nie prezentowaliśmy się już tak dobrze, jak w pierwszej i przeciwnik to wykorzystał. Walczymy dalej i nie zamierzamy składać broni. Przed nami jeszcze kilka kolejek w tej rundzie i cała runda rewanżowa – powiedział po meczu grający trener Gronia Zagórnik Przemysław Ficek.

Po dziesięciu kolejkach w tabeli A klasy prowadzi Burza Roczyny (26 punktów), która ma tyle samo punktów, co druga Olimpia Chocznia. Ósme miejsce zajmuje Huragan Inwałd (14), a dziesiąte Znicz Sułkowice-Bolęcina (13). Stawkę zamykają Gronie Zagórnik, które wciąż czekają na pierwszą ligową zdobycz.

W B klasie Leskowiec Rzyki zdobył w Sosnowicach aż trzy bramki, a pomimo to wrócił do domu na tarczy, ulegając miejscowemu Płomieniowi 3:4. Porażka kosztowała rzyczan (mają na koncie 2 punkty) spadek na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zostali wyprzedzeni przez  Sokoła Frydrychowice, który po bezbramkowym remisie z Orłem Radocza ma nad Leskowcem punkt przewagi.

Swojego miejsca w ligowej tabeli nie poprawiły rezerwy targanickiego Halniaka, które okupują jedenastą lokatę. Jednak dzięki domowej wygranej 2:1 z Victorią Półwieś zbliżyły się punktowo do wyżej notowanych zespołów. Halniak II ma obecnie 7 „oczek” i traci dwa do Sokoła Chrząstowice oraz trzy do Orła Radocza i Sokoła Przytkowice. Prowadzi Stanisławianka Stanisław Dolny (24 punkty).