Przejdź do treści

Gospodynie wygrywają prestiżowy konkurs

Informacje, 12 września 2016 08:46

​Gospodynie z Andrychowa z wielkim sukcesem. Panie z SGW „dowodzone” przez Czesławę Wojewodzic wygrały finał ogólnopolskiego konkursu „Kobiety” na start.

Podziel się

Finał odbył się w miniony weekend podczas VI Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. Andrychowianki zajęły pierwsze miejsce spośród 240 zgłoszonych kół i organizacji.

W nagrodę panie z SGW otrzymały czek na 7 tys. złotych, a na koniec wystąpił „na scenie” razem z Eleni.

Konkurs „Kobiety na start” jest organizowany przez portal gospodyni.com.pl. Jak podkreślali organizatorzy, w gronie finalistów znalazły się organizacje, których "zakres działania i dorobek przekraczają granice nie tylko wsi, gmin czy województw, lecz również granice wyobraźni" "W czasach nastawionych na konsumpcję i zyski udaje im się znaleźć własną drogę i bezinteresownie pracować dla dobra lokalnej społeczności. Scalają ją i dbają o jej potrzeby. Poszukują tożsamości, kultywują dziedzictwo kulturowe, odnajdują zapomniane karty historii. I to wszystko przekazują kolejnym pokoleniom. Zdają sobie bowiem sprawę, że nie można tworzyć przyszłości bez poznania przeszłości".

We wtorek nasze gospodynie będą występować w porannym programie TVP2, „Pytanie na śniadanie”.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content