Przejdź do treści

Gospodynie wśród najlepszych

Informacje, 02 sierpnia 2016 08:20

​Niedawno informowaliśmy, że Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie znalazło się w gronie 48 półfinalistów konkursu „Kobiety na start” – jako jedna z trzech organizacji z województwa Małopolskiego! Teraz musimy dokonać aktualizacji. Panie, którym przewodzi Czesława Wojewodzic, są już w finale.

Podziel się

Konkurs jest organizowany przez portal gospodyni.com.pl. Jak podkreślają organizatorzy, w tym gronie znalazły się organizacje, których "zakres działania i dorobek przekraczają granice nie tylko wsi, gmin czy województw, lecz również granice wyobraźni" "W czasach nastawionych na konsumpcję i zyski udaje im się znaleźć własną drogę i bezinteresownie pracować dla dobra lokalnej społeczności. Scalają ją i dbają o jej potrzeby. Poszukują tożsamości, kultywują dziedzictwo kulturowe, odnajdują zapomniane karty historii. I to wszystko przekazują kolejnym pokoleniom. Zdają sobie bowiem sprawę, że nie można tworzyć przyszłości bez poznania przeszłości".

Konkurs ma na celu wyłonienie najaktywniejszej grupy kobiet działającej na wsi. Na konkurs wpłynęło 240 zgłoszeń, a finał zaplanowano na 10 września – w Licheniu podczas szóstej edycji Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich poznamy zwycięzcę. Już teraz naszym Gospodyniom Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content