Przejdź do treści

Gorąco wokół wadowickiego szpitala

Informacje, 09 kwietnia 2015 09:35

Zaskakujące rozstrzygnięcia w sprawie wadowickiego szpitala. Temat rozbudowy schodzi na dalszy plan, a na przód wysuwa się polityka kadrowa. Sprawy szpitala zdominowały ostatnią sesję Rady Powiatu.

Podziel się

Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Witold Ponikło, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Grzegorz Skałkowski oraz Główny Księgowy Agnieszka Wcisło przedstawili sprawozdanie z działalności za miniony rok oraz bieżącą sytuację tej placówki. Jak zwrócił uwagę dyrektor Ponikło, już w chwili obecnej nastąpiły przekroczenia kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w większości zakresów. Świadczy to o niedostatecznej wysokości kontraktów podpisanych z jedynym podmiotem, który kontraktuje usługi medyczne, czyli właśnie z NFZ-em. Jako zakład publiczny Szpital Powiatowy zobowiązany jest przyjmować pacjentów ponadlimitowych. Wadowicka lecznica praktycznie przyjmuje tylko pacjentów „ostrych”, czyli takich, którzy sami zgłaszają się do lekarza, nie ma praktycznie przyjęć planowych. Szpital Powiatowy musi prowadzić 4 specjalizacje: chirurgię, internę, pediatrię oraz ginekologię. Wadowicki ZZOZ prowadzi ponadto oddziały zakaźny i geriatryczny – czytamy na stronie Powiatu Wadowickiego.

Jak podał portal Wadowice24.pl na dziś (czwartek, 9 kwietnia) starosta Bartosz Kaliński zwołał Radę Społeczną ZZOZ, na której jednym z punktów obrad ma być opinia w sprawie odwołania dyrektorki Urszuli Lasy. Według portalu dyrektorka może stracić posadę w trybie dyscyplinarnym. Obecnie Urszula Lasa przebywa na zwolnieniu lekarskim. 
Warto dodać, że niedawno z pracy w szpitalu zrezygnowała wicedyrektor ds. technicznych Witold Ponikło, główna księgowa Agnieszka Wcisło oraz odpowiedzialna za rozbudowę szpitala kierowniczka Wydziału Inwestycyjnego w Starostwie Powiatowym Beata Wilk-Woderska. 
Tymczasem były starosta, a obecnie radny Rady Powiatu Jacek Jończyk wydał oświadczenie w sprawie szpitala i jego funkcjonowania. Można je przeczytać na stronie wadowiceonline.pl.
Czy uda się zażegnać kryzys, jaki pojawił się w wadowickim ZZOZ? O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych dni…

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content