Przejdź do treści
Reklama

GOPR Beskidy gotowi by pomagać

Informacje, 20 lipca 2021 07:58

W sobotę ratownicy dyżurujący na stacji PKL Góra Żar zostali poinformowani przez pracowników o awarii technicznej kolei linowo-terenowej. W wyniku nagłego uruchomienia hamulca awaryjnego poszkodowanych zostało 6 osób (3 dorosłych i 3 dzieci) zjeżdżających ze szczytu na dolną stację.

Osoby poszkodowane zostały zaopatrzone przez ratowników GOPR i zbadane przez wezwane na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego ZOZ Żywiec. Dwoje dzieci z urazem głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, a także kobieta w zaawansowanej ciąży, zostali przetransportowani do szpitala. Pozostali poszkodowani z ogólnymi potłuczeniami i niegroźnymi obrażeniami nie wymagali hospitalizacji.

Od początku wakacji (tj. 26.06) Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali 48 razy. Doszło do wielu poważnych wypadków rowerowych i tych związanych z turystyką pieszą. Na pomoc wyruszali dyżurni z CSR Szczyrk, Hali Skrzyczeńskiej, Klimczoka, Markowych Szczawin, Hali Miziowej, SR Żar i Przysłop pod Baranią Górą. Zabezpieczali m.in. złamania i kontuzje stawów kończyn górnych i dolnych, podejrzenia urazów kręgosłupa i miednicy, urazy głowy, twarzoczaszki oraz udzielali pomocy turystom z niewydolnością oddechową i krążeniową.

Źródło: GOPR Beskidy

Podziel się
Skip to content