Przejdź do treści

Gminny finał „Bezpiecznej drogi”

Informacje, 15 czerwca 2023 09:37

W Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie spotkali się uczestnicy XXIII Gminnego Turnieju "Bezpieczna droga". Placówki były reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Głównym celem rozgrywek jest rozwijanie i popularyzowanie wśród dzieci bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, jak i aktywnego jego uczestnika.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszym etapie zawodnicy mieli zadanie praktyczne, w którym musieli pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się przy tym duża precyzją. W kolejnej rundzie dzieci musiały zmierzyć się z zadaniami, które były w formie: testu wyboru, krzyżówki , puzzli czy malowanek. Ostatnia część to pytania ukryte w balonach.

Zawodnicy pracowali w grupach i zespołowo pokonywali zmagania. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą ze znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętnościami, ponieważ czas rozwiązywania był ograniczony. Sytuacja punktowa w czasie rozgrywek była bardzo dynamiczna. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał młodszy aspirant Mariusz Bryła z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz nauczyciele. Nagrody, które ufundowała Rada Rodziców z ZSS w Inwałdzie wręczali dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie Andrzej Szafrański oraz dyrektor Michał Kołodziejczyk. O upominki dla nauczycieli postarała się Firma FILL z Inwałdu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom. Poprzez zorganizowanie turnieju, choć w małym stopniu może przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na drodze wśród młodych ludzi. Turniej przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Inwałdzie.

Wyniki

I miejsce

Zuzanna Dudka, Kacper Smaza, Ireneusz Swakoń – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Brzezince

Aleksandra Elżbieciak, Patrycja Niewęgłowska, Alicja Pabiś – Szkoła Podstawowa w Sułkowicach-Bolęcinie

Leon Buda, Szymon Szalik, Karol Uniwersał – Szkoła Podstawowa w Zagórniku

II miejsce

Mikołaj Wrona, Dominik Kobylec, Dawid Ocieczek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie

III miejsce

Daria Chrapkiewicz, Wojciech Tokarczuk, Franciszek Kargol – Szkoła Podstawowa w Inwałdzie

Wyróżnienie

Aneta Wiśniowska, Dawid Wojewodzic, Nikodem Habrzyk – Szkoła Podstawowa w Roczynach

Antoni Kosałka, Igor Nycz, Antoni Roman – Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie

Mat. nadesłany przez ZSS w Inwałdzie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content