Przejdź do treści

Gmina Kęty. Posiadała amfetaminę i kierowała pod jej wpływem

Informacje, 15 lipca 2022 10:20

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 45-letnią mieszkankę Kęt podejrzaną o posiadanie amfetaminy oraz kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

Do zatrzymania kierującej doszło w minioną niedzielę (10.07.2022) w Łękach na ulicy Piastowskiej. Tuż po godzinie 16 policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki BMW nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z powyższym funkcjonariusze pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Kiedy auto zjechało na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą bmw siedziała 45-letnia mieszkanka Kęt. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie kobiety wykazał on obecność amfetaminy i metaamfetaminy. Podczas przeszukania torebki należącej do kierującej policjanci znaleźli pięć woreczków z amfetaminą. Kolejne środki odurzające w postaci woreczka z kilkudziesięcioma porcjami amfetaminy funkcjonariusze ujawnili przeszukując mieszkanie kobiety. Kierująca została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych została jej pobrana krew.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalają również czy zatrzymana kobieta trudniła się także rozprowadzaniem środków odurzających.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content