Przejdź do treści

Gmina Kęty. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dostawczaka

Informacje, 03 stycznia 2023 11:30

Policjanci powiatu oświęcimskiego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują kierowców którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Gmina Kęty. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dostawczaka


Wczoraj (02.01.2023) rano policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 7.15 w Bielanach na ulicy Mostowej zauważyli samochód marki Renault Master, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym mundurowi natychmiast dali mu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą dostawczaka siedzi 39-letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze.
W 2022 roku na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili już ponad 63 tysiące kontroli stanu trzeźwości. Ogółem zostało zatrzymanych 384 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz 33 kierujących będących pod wpływem narkotyków.
Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content