Przejdź do treści

Głosuj na Centrum Asystentury Społecznej w Andrychowie

Informacje, 20 czerwca 2016 14:12

​Trwa głosowanie w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Spośród 204 nadesłanych wniosków przez Małopolan, komisja 152 oceniła pozytywnie.

Podziel się

Wśród wniosków znalazł się jeden z Andrychowa – Fundacja Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących chce utworzyć na terenie miasta Centrum Asystentury Społecznej. – Świadczenie usług asystenckich ma na celu wspieranie niezależnego życia osób niepełnosprawnych oraz starszych, kompensując trudności codziennego funkcjonowania – mówią pomysłodawcy. – Jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która pozwoli uniknąć izolacji i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych oraz starszych, a jednocześnie będzie pierwszym krokiem na drodze ich społecznej rehabilitacji. Pokonanie nie tylko własnych, ale także zewnętrznych barier przy wsparciu pomocnego i profesjonalnego towarzysza w osobie indywidualnego asystenta pomoże przywrócić wiarę we własne możliwości, a jednocześnie odzyskać poczucie sprawstwa na indywidualne życie każdego z klientów – dodają.

Mieszkańcy województwa mają do wyboru trzy metody, by wyrazić swoje poparcie dla danego projektu. Mogą zrobić to za pośrednictwem formularza internetowego, głosowania korespondencyjnego, lub oddając głos do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Warto pamiętać, że każda osoba może głosować tylko raz oddając łącznie dwa głosy na projekty zgłoszone w obszarze swojego miejsca zamieszkania: jeden na zadanie powiatowe i drugi na zadanie subregionalne. Zwyciężą inicjatywy, które będą cieszyć się największym poparciem społecznym. Listę zadań sfinansowanych z budżetu województwa małopolskiego poznamy 31 lipca.

Głosowanie internetowe odbywa się tutaj.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content