Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Głęboka przebudowa ulicy Włókniarzy

Informacje, 20 września 2017 13:42

Trwa gruntowny remont i przebudowa najruchliwszej ulicy na osiedlu w Andrychowie. Wiosną zmieni się nie do poznania.

Podziel się

Nasi czytelnicy i słuchacze Radia Andrychów wciąż pytają, co jest robione na ulicy Włókniarzy i jaki będzie zakres prac, które są tam prowadzone? Zapytaliśmy o to burmistrza Tomasza Żaka i Szymona Wnęczaka, kierownika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego.
Jak powiedział nam Tomasz Żak, remontowana ulica nie tylko zmieni swój wygląd i będzie miała nową nawierzchnię, ale przede wszystkim wzbogaci się o dziesiątki nowych miejsc parkingowych, nowe chodniki i ścieżkę pieszo-rowerową. A wszystko zaczęło się od sporej wycinki drzew, głównie topól, które musiały ustąpić miejsca parkingom i ścieżce rowerowej. Zmniejszą się też niektóre skwery, jak ten przy Podkowie, gdzie powstanie nowy parking. 
W tej chwili na ul. Włókniarzy widać koparki i głębokie wykopy. Szymon Wnęczak powiedział nam, że to zaplanowana wymiana instalacji pod jezdnią. W tej chwili budowana jest nowa nitka kanalizacyjna. Trzeba to zrobić zanim wszystko nakryje nowa nawierzchnia. Wszystkie prace zakończą się wiosną przyszłego roku.
mn

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
Skip to content