Przejdź do treści
Reklama

Gdzie orszaki Trzech Króli?

Informacje, 05 stycznia 2022 10:09

6 stycznia, a więc w czwartek przypada Święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W naszym regionie odbędą się tradycyjne orszaki.

orszak trzech króli grafika

Andrychowska parafia Św. Stanisława przygotowuje orszak przed mszą o godz. 11.30. W Rzykach miejscowa parafia organizuje świąteczny, a i zapewne kolorowy przemarsz po mszy odprawianej o godz. 9.30. Przy okazji rozstrzygnięte będą konkursy poświęcone świętemu Jakubowi. W Targanicach orszak rozpocznie się po południu, bo o godzinie 13.30. Zbiórkę zaplanowano na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Nowa Wieś. Parafia w Sułkowicach-Łęgu zaplanowała uroczystości o 10.45. Wtedy to przed nabożeństwem przewidziano odtworzenie ceremonii pokłonu Mędrców z wręczeniem koron. Odbędzie się także orszak.

Nie zabraknie także podobnych uroczystości w sąsiednich gminach. W Wieprzu Orszak Trzech Króli odbędzie się o godz. 10.40. Zbiórka przy plebani. Parafia w Bulowicach zaplanowała „królewską” imprezę po mszy o godz. 11.00. Na koniec odbędzie się kolędowanie przy szopce. Sporo dziać się będzie w wadowickiej bazylice i wokół niej. Po mszy o godz. 10.30 koncert kolęd da Szkoła Muzyczna w Wadowicach. Natomiast orszak wyruszy po nabożeństwie o 12.00 i skieruje się do kościoła Św. Piotra. Natomiast jedna z największych tego typu imprez w powiecie wadowickim odbędzie się w Lanckoronie. Organizuje ją nie parafia, a samorząd lokalny. Zbiórka o godz. 13.30 przed kaplicą znajdującą się przy cmentarzu. Należy się spodziewać, że monarchowie pojadą na koniach. Sceny główne zostaną odegrane na Rynku.

jd Plakat: Urząd Gminy w Lanckoronie

Podziel się
Skip to content