Przejdź do treści

„Gdy znikną pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze maksymalnie 4 lata”

Informacje, 21 lipca 2022 10:37

List otwarty: Szanowni Mieszkańcy gminy Andrychów! Z okazji obchodzonego w całej Polsce 8 sierpnia Wielkiego Dnia Pszczół Uczniowie klasy 5a ZSS w Sułkowicach-Łęgu zwracają się do Was i proszą o pomoc w ratowaniu pszczół.

My, ludzie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zawdzięczamy pszczołom i jak są one dla nas wszystkich ważne.

Od pracy tych pożytecznych owadów zależy istnienie większości (ok. 80%) roślin na świecie, roślin stanowiących pożywienie dla człowieka i zwierząt. Od pszczół pozyskujemy też miód, pyłek, propolis, które wykorzystujemy w medycynie czy kosmetyce. Jednak na skutek nieodpowiedzialnej działalności człowieka (zanieczyszczenia powietrza, stosowanie środków ochrony roślin) pszczoły zagrożone są wyginięciem.

Możemy im pomóc, zaczynając od małych kroków na własnym „podwórku”, np. sadząc w ogródku lub na balkonie rośliny, które są lubiane przez pszczoły albo tworząc miejsca, skąd pszczoły mogą czerpać zapas wody lub, gdzie mogą się schronić. My już zaczęliśmy pomagać. Założyliśmy dwie łączki kwietne koło naszej szkoły i zbudowaliśmy hoteliki i poidełka dla pszczół.

Jeszcze raz apelujemy!

Dbajmy o pszczoły, bo chroniąc je, chronimy również siebie.

Uczniowie klasy 5a w Sułkowicach-Łęgu

Tytuł: słowa Alberta Einsteina, Źródło: Szkoła Podstawowa w Sułkowicach-Łęgu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content