Przejdź do treści

„Gdy Andrychów został miastem” – gra terenowa od MBP w Andrychowie

Informacje, 23 czerwca 2022 08:46

Historyczne gry miejskie i terenowe od długiego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią świetną okazję do przybliżenia w prosty sposób historii danego miejsca osobom przyjezdnym, są też ciekawą alternatywą umożliwiającą prowadzenie edukacji historycznej wśród lokalnej społeczności.

W 1767 r. Stanisław Ankwicz otrzymał od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przywilej zezwalający na utworzenie na terenie majątku andrychowskiego miasta. W 255. rocznicę tego wydarzenia Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie zaprasza do udziału w grze miejskiej, dzięki której będzie można się dowiedzieć, jak wyglądało życie w mieście na przełomie XVIII i XIX wieku, czyli w okresie niedługo po lokacji i I rozbiorze.

Gra dostępna jest od 22 czerwca i skierowana do osób powyżej 13 r.ż. (chyba, że młodszy uczestnik bierze w niej udział z osobą pełnoletnią). Polecamy grę w zespołach, minimum 2-osobowych – w grupie weselej!

Aby wziąć udział w grze należy zgłosić się do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w MBP w Andrychowie i odebrać broszurę, w której znajduje się trasa z zaznaczonymi punktami i zagadkami do rozwiązania oraz kartę zadań. Do udziału w grze potrzebny będzie długopis, przyda się telefon z dostępem do Internetu i na pewno dobry humor. Znajomość historii Andrychowa nie jest konieczna, ale uczestnicy gry w trakcie poszukiwań będą mieli okazję dowiedzieć się paru ciekawostek na temat naszego miasta.

Na osoby, które dostarczą do biblioteki poprawnie wypełnione karty zadań czekają drobne upominki. Uczestnicy, którzy ukończą grę do 6 lipca, otrzymają od nas dodatkowo wejściówki na Basen Kryty w Andrychowie.

Zapraszamy!

Daria Rusin

Podziel się
Skip to content