Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Galeria – pierwsze otwarcie

Informacje, 25 listopada 2021 11:30

Dziś – 25 listopada – została otwarta Galeria Andrychów. Ponieważ nie wszystkie sklepy rozpoczęły handel, więc drugie otwarcie odbędzie się jeszcze w grudniu. Pierwsi klienci trafili na atrakcyjne promocje i z godziny na godzinę robi się tam coraz większy ruch. Ale miejsc do parkowania nie brakuje.

Przypomnijmy, że docelowo czynnych będzie tutaj 31 wielkopowierzchniowych sklepów i punktów usługowych. Są to salony odzieżowe, obuwnicze, z akcesoriami, drogerie, sklepy RTV i AGD, salony meblowe, a także supermarket spożywczy i sklep budowlano-dekoracyjny. To tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej, setki miejsc pracy i – co podkreślił burmistrz Tomasz Żak – również podatki, które zasilą gminny budżet.

– Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się handlową wizytówką gminy – mówił burmistrz podczas swojego wystąpienia. – Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi, to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze trzydzieści lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale przez lata, które dzielą nas od tamtej epoki nasza gmina staje się miejscem, turystycznych atrakcji, usług i teraz – jak widzimy – także i dla handlu.

Głos zabierali też przedstawiciele inwestora: Monika Woźniak-Zawioła z Equilis Europe i Tomasz Szewczyk, jako partner Zarządzający z Acteum Group. Była także Joanna Makowiecka-Gatza, prezes Zarządu KARMAR S.A. – to główny wykonawca Galerii Andrychów.

Jak powiedział nam Tomasz Szewczyk, drugie otwarcie zaplanowano na połowie grudnia – prawdopodobnie będzie to 17 – kiedy otwarte będą wszystkie sklepy, a towarzyszyć będzie temu uroczysty, przedświąteczny koncert. Natomiast Monika Woźniak-Zawioła poinformowała nas, że całkowita oferta centrum handlowego zostanie zrealizowana na wiosnę.

Dziś otwarto 75 proc. sklepów, a za kilka dni dołączą do nich np. Lidl, Leroy Merlin, Rossman, Greenpoint, Martens, Komfort i Empik.

Na klientów – docelowo będzie tu czekać ponad 600 miejsc parkingowych. Choć dziś nie wszystko jest gotowe, to podczas godzin otwarcia nie zabrakło miejsc dla aut.

Dziś pierwszych gości witał ryś Andryś – to symbol i maskotka Galerii Andrychów. n

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content