Przejdź do treści

Finansowe tematy w bibliotece

Kultura, 11 grudnia 2019 14:20

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się dziś (11 grudnia) uroczyste podsumowanie kolejnej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”.

Podziel się

Uczestnikami zajęć były osoby, które ukończyły 50. rok życia. Kurs był realizowany pod patronatem Narodowego Banku Polskiego, organizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a odbywał się od maja br.
Celem przedsięwzięcia było nabycie przez uczestników kursu wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji ekonomicznej. Bardziej zaawansowani tę wiedzę czy umiejętności poszerzali. Zajęcia poświęcone były m.in. bankowości internetowej, płatnościom bezgotówkowym, zakupom przez internet, ubezpieczeniom i dziedziczeniu.
Uczestnicy odebrali dziś certyfikaty i drobne upominki. Wręczali je skarbnik gminy Andrychów Dorota Żywioł oraz dr Wojciech Momot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Ceremonia odbyła się w obecności dyrektor MBP Sylwii Błasiak. Na koniec był też tort i słodki poczęstunek… W spotkaniu wzięła udział Barbara Pękala, która prowadziła zajęcia z dziedziny ubezpieczeń. Na uroczystość nie mógł przybyć dyrektor w Andrychowskim Banku Spółdzielczym Tomasz Świątek, także należący do grona wykładowców. Realizatorkami projektu z ramienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie były Kazimiera Byrska i Barbara Kryta
jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content