Finał play-off ucieka Hustlerom

Informacje, 22 stycznia 2023 16:45

W dzisiejsze, niedzielne wczesne popołudnie, andrychowscy Hustlerzy zmierzyli się w pierwszym meczu półfinałowym II ligi Bielskiej Ligi Koszykówki z drużyną Przekrętów. Po mającym dwa różne oblicza spotkaniu, dużo bliżej awansu do finału są niestety rywale zespołu znad Wieprzówki.

To nie będzie łatwy mecz, ale będziemy chcieli powalczyć o medal – mówił przed półfinałowym dwumeczem z Przekrętami Bartosz Sierp, kapitan Hustlerów. Przypominał, że co prawda w sezonie zasadniczym andrychowianie wygrali z Przekrętami 83:74, ale po bardzo wyrównanym meczu, który został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce.

Do dzisiejszego spotkania Hustlerzy przystąpili bez kontuzjowanego Łukasza Majewskiego, ale pomimo braku jednego z kluczowych zawodników i krótkiej ławki rezerwowych wyraźnie dominowali na parkiecie, wykazując się przy tym bardzo dobrą skutecznością. W rezultacie prowadzili już po 10 minutach różnicą 11 punktów, a w kolejnej kwarcie powiększyli przewagę o kolejne trzy „oczka”. W tym momencie martwić mogła jedynie duża liczba fauli popełnionych przez wysokich graczy, co groziło ich wykluczeniem w dalszej fazie rywalizacji.

Niestety, w trzeciej kwarcie na parkiecie zaczęło iskrzyć. Kilka decyzji sędziów wywołało irytację w szeregach Hustlerów, którzy przestali trafiać do kosza i w trzeciej kwarcie niemal roztrwonili wypracowaną przewagę. Przerwa nie ostudziła rozgrzanych głów andrychowian, którzy w ostatniej odsłonie ponownie bardziej skupili się na rozmowach z arbitrami niż na grze, co skutkowało jedynie faulami technicznymi, a na koniec zawodów przegraną różnicą 12 punktów. Nie jest to wynik nie do odrobienia, ale jednak przed rewanżem Przekręty są w zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji, a tym samym bliżej finałowego dwumeczu, którego stawką będzie bezpośredni awans do I ligi (przegrany w nim zagra baraż z przedostatnią drużyną I ligi).

W drugim meczu półfinałowym zwycięzcy fazy zasadniczej – Big Bad Wolf przegrali 81:92 z NSBB, który zakończył pierwszą część sezonu na czwartym miejscu. Bohaterem meczu okazał się Tomasz Kalfas, zdobywca aż 52 punktów!

Hustletrzy Andrychów – Przekręty 86:98 (27:16, 24:21, 18:30, 17:31)
Hustlerzy: Cholewa (24 pkt – 7×3, 3 zb., 3 prz., 1 as.), Jarosz (4 pkt., 8 zb., 1 as., 1 bl.), Maryon (14 pkt.- 4×3, 1 as., 1 zb.), Obrzud (10 pkt. – 2×3, 3 zb., 1 as.), Sajdak (2 pkt., 4 zb., 2 prz., 1 as.), Sierp (30 pkt. – 3×3, 3 zb., 10 as., 2 prz.), Szumowski (2 pkt., 11 zb., 3 as., 2 prz.), W. Majewski.