Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Festiwal Poetycki „Zawierszujmy Bielsko”

Kultura, 20 maja 2020 08:43

Każdy pełnoletni mieszkaniec naszego kraju może zgłosić swoją twórczość w konkursie a przy okazji wygrać nagrodę. - Piszesz wiersze i chciałbyś spróbować swoich sił w ogólnopolskim konkursie poetyckim? Dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem, nikt nie widział Twoich utworów, a może jesteś już wielokrotnym laureatem? Konkurs Poetycki „Zawierszujmy Bielsko” został stworzony z myślą o Tobie! – zachęcają Organizatorzy.

Utwory uczestników z całej Polski zostaną ocenione przez profesjonalne jury, a zwycięzcy otrzymają wyjątkowe nagrody. Czeka na nich m.in. nagrody finansowe, warsztaty poetyckie, prezentacja wierszy w przestrzeni miejskiej oraz wiele innych.

Laureaci i wolni słuchacze zaproszeni są również na oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na uroczystej gali finałowej 5 września 2020 r. w Domu Kultury w Starym Bielsku. Podczas ceremonii odbędzie się także koncert muzyczny oraz konkurs jednego wiersza. Dodatkowo została przygotowana nagroda specjalna im. Józefa Argasińskiego dla uczestników, związanych miejscem urodzenia bądź zamieszkania, szkołą, uczelnią, z regionem Podbeskidzia i miastem Bielsko-Biała, którzy mają ukończone nie więcej niż 26 lat.

6 września 2020 r. o 11:00, na Zamku książąt Sułkowskich odbędzie się Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji, w której trakcie laureaci konkursu ponownie będą mieli okazję zaprezentować swoje utwory.

Dla młodzieży nominowanej do nagrody specjalnej zorganizowany zostanie cykl warsztatów poetyckich w Książnicy Beskidzkiej.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać pocztą na adres: Dom Kultury w Starym Bielsku, ul. Jana III Sobieskiego 307A, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem na kopercie „Zawierszujmy Bielsko”, w terminie do 15 lipca 2020 r. Regulamin i Karty zgłoszenia dostępne na mdk.bielsko.pl.

Konkurs Poetycki „Zawierszujmy Bielsko” w ramach Festiwalu Poetyckiego „Zawierszujmy Bielsko” jest działaniem organizowanym przez Miejski Dom Kultury – Dom Kultury w Starym Bielsku i inicjatywę artystyczną „Zawierszujmy Bielsko”, przy współpracy z Książnicą Beskidzką i Stowarzyszeniem Centrum Sztuki Kontrast. Konkurs poetycki finansowany jest w ramach Projektu Inicjatyw Kulturalnych młodzieży Bielska-Białej realizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Bielska-Białej oraz Urząd Miejski Bielska-Białej.

Szczegóły:
Zgłoszenia konkursowe | 15 lipca 2020 (decyduje data dostarczenia)
Dom Kultury w Starym Bielsku, ul. Jana III Sobieskiego 307A, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem na kopercie „Zawierszujmy Bielsko”

Gala finałowa | 5 września 2020
Dom Kultury w Starym Bielsku, ul. Jana III Sobieskiego 307A

Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji | 6 września 2020
Zamek Książąt Sułkowskich, ul. Wzgórze 16

Oprac. p Fot. MDK w Bielsku-Białej

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content